15 Eylül 2023, Cuma günü Başak Burcunun 21 derecesinde bir yeniay gerçekleşti. Yeniaylar yeni bir dönemin başlangıcı, yeni konuların tohumlarının atılması gibidir. Yeniaylarda başlayan konuların sonuçlarını dolunaylarda net olarak görürüz. Kısaca dolunaylar hasat zamanıdır diyebiliriz.

Başak burcu ise planlamalar, düzenlemeler, sağlık, hizmet verdiğimiz ve hizmet aldığımız alanları anlatır. Ayrıca, haritalarımızda başak burcunun bulunduğu ev ve hayat alanlarındaki konularını mükemmel hale getirmeye çalışmak endişe ve kuruntulara da sebep olabilir. Bu yeniay biraz bu alanlara mercek tutuyor. İyi haber; bu işten somut kazançlar elde edebileceğimiz.

Ancak yeniay sırasında neptün karşıt açısı, aldatmalara, aldanmalara, belirsizliklere, kandırmalara, yalanlara maruz kalmaya, hatta hırsızlık gibi olaylara bile neden olabilir. Dalgın olmayalım; zira kafamız pek çok işle meşgul olacak, birşeyleri düzenlerken birşeyler gözden kaçabilir.

Ayak sağlığı, bağırsaklar, bağışıklık sistemi ise en çok dikkat etmemiz gereken konular. Başak, Balık, İkizler, Yay burçlarının 21 derece +4/-4 derece civarı gezegen yerleşimleri olanlar bu yeniaydan daha fazla etki alabilirler.

Yükselen KOÇ: İş hayatınızda yeni projeler, olumlu gelişmeler yaşanabilir. Genişleme ve büyüme fırsatları yakalayabilirsiniz. Maddi olanaklarınız genişleyebilir. Çalışma arkadaşlarınız ile bazı yanılgılar yaşanmaması için düzenli olmaya özen göstermelisiniz. Sağlık kontrollerinizi yaptırmak, bağırsak sağlığına dikkat etmek ve günlük rutin yaşamınızı düzenlemek faydanıza olacaktır.

Yükselen BOĞA: Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarla ilgili güzel başlangıçlar yaşanabilir ya da bir bebek haberi alabilirsiniz. Sosyal çevreniz veya arkadaş grupları içinde yaşanabilecek aldanmalara karşı temkinli olun.

Yükselen İKİZLER: Evinizde düzenlemeler yaparak yeni bir döneme girebilirsiniz. Buna ebeveyn ve aile ilişkileri, temizlik gibi konuları dahil edebiliriz. İşle ilgili gözden kaçırabileceğiniz  aldatıcı detaylar olabilir. Dikkatli olun.

Yükselen YENGEÇ: Yakın çevreniz, ticari hayatınız, günlük seyahat ve iletişim konularınızda yeni düzenlemeler iyileştirmeler yapılabilir. Akademik, hukuksal, yurtdışı veya yabancılarla ilişkiler gibi konular yanlış anlaşılmalar, aldatıcı durumlar yaşanabilir dikkatli olun.

Yükselen ASLAN: Kazançlarınız konusunda yeni somut gelişmeler yaşanabilir. Planlı hareket etmek faydanıza olacaktır. Kaynaklarınızı genişletmek adına fırsatları değerlendirin. Ancak kredi ve borçlar, eşin gelirleri, miras gibi konularda yanlış hesaplara dikkat edelim.

Yükselen BAŞAK:Bedeniniz, dış görünüşünüz, sağlığınız ya da tamamen kişisel hedef ve kariyeriniz konusunda düzenlemeler yapabilirsiniz. Eşiniz, ortağınız ile olan ilişkiler, sözleşmeler gibi konularda yanılgılara karşı temkinli olun.

Yükselen TERAZİ: Bilinçaltınız biraz dinginlik istiyor. Kuruntularınızdan kurtulmanız, kendinizi manevi olarak yenilemeniz adına bu yeniay bir fırsat. Yurtdışı fırsatları önünüze gelebilir. Sağlığınız ve bağışıklık sisteminize dikkat edin.

Yükselen AKREP: Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ile ilişkilerinizde planlı hareket etmelisiniz. Sosyal çevrede doğru insanlarla doğru kontaklar kurmak kazanımlar getirebilir. Geleceğe yönelik adımlar atabilirsiniz. Borsa gibi risk içeren alanlardan kaçının. Aşk hayatınızda yanıldığınız konular olabilir.

Yükselen YAY: Kariyerinizde titiz adımlar atmanın, düzenlemeler yapmanın tam zamanı. Kazançlı projeler, başvurular yapabilirsiniz. Ev, emlak, yuva, aile, ebeveynler gibi konular dolayısıyla bazı belirsizlikler yaşayabilir, engeller ile karşılaşabilirsiniz.

Yükselen OĞLAK: Yurtdışı, eğitim, sınav, seyahatler gibi konularda yeni adımlar atılabilir veya yeni bir program/sistem için düzenlemeler yapabilirsiniz. Hukuksal konular veya vizyonunuzda size kazanç sağlayacak fırsatlar çıkacaktır. İletişim, ticaret ve yakın çevre gibi alanlarda yaşanan belirsizlikler, yanıltıcı durumlar gecikmelerle sebep olabilir.

Yükselen KOVA: Krediler, ortak kazançlar, danışmanlık gelirleri, nafaka, elin gelirleri gibi konularda yeni düzenlemelere gidilebilir, kazanımlar ve fırsatlar elde edilebilir. Harcamalarınız konusunda dikkatli olun. Alacaklarınızda gecikmeler yaşanabilir.

Yükselen BALIK: Eşiniz veya ortağınız ile birlikte yapacağınız işlerde yeni plan programlar yapabilir, hayatınızı veya ilişkinizi yeniden düzenleyebilirsiniz. Bu size uzun vadede kazanç sağlayacaktır. Kendinizi kandırdığınız konular, hedefleriniz ile ilgili belirsizlikler engeller yaratabilir. Net olmaya çalışın. Bağışıklığınıza, sağlığınıza dikkat edin.