Yılın ilk dolunayını 7 Ocak 2023 tarihinde, 02.02 sularında, Yengeç Burcunun 16 Derecesinde gerçekleşecek. Bu dolunay özellikle 23 Aralık 2022 tarihinde, oğlak burcunda gerçekleşen yeniayın tamamlayıcısı niteliğinde olacaktır.

Yeniay döneminde attığımız tohumlar veya başlattığımız işlerin sonuçlarını bu dolunayda daha net olarak görebileceğiz. Ayrıca dolunay; 8 Kasım 2022 tarihinde,  Akrep Burcunun 16 derecesinde gerçekleşen Ay Tutulmasının geçtiği hattı destekliyor. Yani 8 kasım civarı gelişen olayları daha iyi somutlaştırabileceğimiz olaylar ile karşılaşacağız.

Ayrıca dolunay,  su elementinde olduğu için yoğun duyguları, hassasiyetleri beraberinde getirecektir. Duygusal tepkilerimiz, alınganlıklarımız bizi daha gergin hale getirebilir. Bununla birlikte sağlık açısından; ödemler, bacaklarda şişlikler, mide rahatsızlıkları, iç zarlar ile ilgili sağlık sorunlarını görülebilir.

Unutmamamız gereken konu; marsın ikizler burcunda retro, ve dispozitörü  merkürün de oğlak burcunda retro konumda bulunmaları. Ve aynı zamanda merkür oğlak burcunda güneş ve pluton ile dizilimde. Hatta güneş ile kavuşum açısında. Dolayısıyla fikirler, düşünceler, eğitim, ticari işlerimiz, iletişim adına yoğun bir gündemin olacağını anlıyoruz. Geçmişe yönelik yarım kalan işlerin, anlaşmaların önümüze gelmesi ve tamamlanmak üzere masaya yatırılması muhtemeldir. Ancak merkür retroda iken imzaların atılmamasının;  Retro bitiminden sonra 17- 18 Ocak tarihlerinin daha uygun olacağının altını çizmek isterim.

Uranüs ve kuzey aydüğümünün dolunay anındaki olumlu açısı; olaylara farklı ve somut çözümlerin gelebileceği, güzel sürprizli gelişmeleri de beraberinde getirebileceği anlamı taşıyor.  Neptünün olumlu etkileri ile birlikte sezgilerinizin size doğru yolu göstereceğini de söyleyebiliriz.

Dolunay anında Jüpiterin yaklaşan kare açısı ise olayları çözümlemek adına dürtüsel hareket etmeyi olumlu anlamda tetikliyor. Ancak bununla birlikte duygularda abartılı tavırları beraberinde getirebilir. Yanlış anlaşılmalar da olabilir. Farkında olalım.

Yükselen Koç: Ev, aile, yuva ebebeynler ile ilişkiler, emlak, ev alım – satımı, taşınma, tadilat, geçmişiniz ile ilgili konular gündemde olacaktır. Ev- iş arasındaki denge sağlamanız gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Boğa: Yakın çevreniz, iletişimsel konular, kardeşleriniz, ticari işleriniz, eğitim, fikirler, düşünceler, kısa seyahatler gibi konular gündemde olacaktır. Yabancılar, akademik konular, hukuk,yurtdışı işleri, eşinizin yakınları  gibi alanlarda da bazı konuları dengeye getirmeniz gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen İkizler: Para, kazançlarınız, özdeğerleriniz ile ilgili konular gündeminizde olacaktır. Ödemeler, krediler, finans, miras, nafaka, ortaklıklardan veya eşin gelirleri gibi alanlarda bazı konuları dengeye getirmeniz berekebilir. 

8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Yengeç: Sizin burcunuzda gerçekleşen bu dolunaydan olumlu etkiler alabilirsiniz. Fırsatları değerlendirin. Ocak ortasına kadar stresli gelişmeler olsa da 18 Ocak sonrasında işler daha kolay ilerleyecektir. Kişisel hedefleriniz, hayat amacınız, kariyer hedefleriniz, sağlığınız  gibi konularda önemli gündemler olacaktır. Duygusal açıdan kontrollü olmaya çalışın. İkili ilişkiler, eş ve ortaklıklar gibi alanlarda daha dengeli olmanız gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Aslan: Manevi konular, iç dünyanızda daha duygusal bir ruh hali içinde olabilir, duygusal coşkunluklara açık olabilirsiniz. Gizli konular masaya yatırılabilir, bu konularda aydınlanabilirsiniz. Sırlarınız, gizli yönleriniz açığa çıkabilir. Sağlığınıza dikkat edin. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Başak: Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, kariyerden elde ettiğiniz unvanlar ya da geleceğe yönelik umutlarınız konusunda net ve somutlaşan gündemler olacaktır. Çocuklar, yaratıcı işler, keyif aldığınız alanlar, hobiler veya aşk ilişkileri konusunda bazı şeyleri dengeye koymak gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Terazi: Kariyer hayatınız, toplumsal konumunuz, eşinizin ailesi, anneniz veya patronlarınız ile olan ilişkileriniz konularında net ve somutlaşan gündemler olacaktır.  Ev ve iş konularını dengeye getirmeniz gerekebilir. Duygusal gerilimlerden uzak durmaya çalışın 2023’te olumlu etkiler alacaksınız. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Akrep: Seyahatler, yurtdışı, yabancılar ile ilişkiler, hukuksal veya  akademik konularda önemli gelişmeler yaşanabilir. Yakın çevreniz, iletişimsel konular, kardeşleriniz, ticari işleriniz, eğitim, fikirler, düşünceler gibi alanlarda bazı durumları dengeye getrimeniz gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Yay: Finansal konular, ödemeler, krediler, ortak projelerden elde edilen gelirler, nafaka, miras, eşin gelirleri gibi konular gündeminizde olacaktır. Kazançlarınız ile giderleriniz arasındaki dengeyi sağlamanız ve bu konularda duygusal gerilimlerden uzak kalmanız gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Oğlak: Dolunay tam karşıt evinizde gerçekleşiyor. Sözleşmeler, ortaklıklar, eşiniz ile ilişkiler, açık düşmanlar gibi konular gündeme gelebilir. karşınızda her kim varsa duygusal gerilimlerden uzak durmanız ve bazı konuları dengeye getirmeniz gerekecektir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Kova: Günlük yaşam, hizmet verdiğiniz ya da aldığınız alanlar, ofis ortamınız, rutinleriniz, evcil hayvanlarınız veya sağlığınız ile ilgili konular gündeminizde olacak.  Ruhsal gerilimlere dikkat edin.  İçsel olarak gizli tuttuğunuz hedefler, ruh sağlığınız, yaratıcı fikirleri  gerçekleştirmek adına günlük hayatınızı dengeye sokmanız gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Balık: Çocuklar, yaratıcı işler, keyif aldığınız alanlar, hobiler veya aşk ilişkileri konularında net ve somutlaşan gündemler olacaktır. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, kariyerden elde ettiğiniz unvanlar ya da geleceğe yönelik umutlarınız konularında bazı şeyleri dengeye sokmanız gerekebilir. 8 Kasım 2022, 23 Aralık 2022 ve 2022’nin Haziran- Temmuz ayları civarı olaylar ile tekrar karşılaşabilir, bunları çözüme kavuşturabilirsiniz.