8 Aralık Perşembe günü, İkizler burcunu 16 derecesinde İkizler- Yay aksında marsiyen bir dolunay gerçekleşecek.

Bilgi, iletişim, eğitim, öğretim, seyahat, hukuksal konular, dini konular, anlaşmalar, turizm, ticaret konuları dikkat çekecek.

Duygusal yönümüz ile mantıksal tarafımızın ikilemini yaşayacağımız genel bir etki altında olacağız. Dolayısıyla dürtüsel ve tepkisel hareketler yoğun bir şekilde yaşanabilir.

Dolunayda Mars retro harekette ve Ay ile kavuşuyor, karşılarında Güneş;

İki doğru arasında kalmayı itici bir güçle ortaya çıkarıyor.

Genel etkileri sıralayalım:

  • İkili ilişkilerde sinir, tezcanlılık, agresyon yaratabilir.
  • Dedikodular, boş laflar, söylentiler ortalıkta dolaşabilir.
  • Duygular, kararlar, yapılacaklar, eylemler arasında git geller yaşanabilir.
  • İkili ilişkilerde para ile ilgili problemler ortaya çıkabilir.
  • Kardeşler, yakın çevre, komşular arasında tartışmalar yaşanabilir.
  • Ticaret, alımsatımla ilgili işler sonuca bağlanabilir.
  • Kısa seyahatler, eğitim ile ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir. İkilemler sona erebilir.
  • Siber saldırılar, online alışverişler, sözleşmeler konusunda dikkatli olunmalı!
  • Sosyal medya üzerinden sürtüşmeler artabilir, asparagas habelere kulak asılmamalı..

Krizleri yöneten,

Duyguları değil, mantığı tercih eden kazanacak.

SAĞLIK:

Solunum yolları / Sinir sistemi / Eller, kollar, parmaklar

etki alabilir.

Spor yaparken dikkat!

DOLUNAYDA

EN ŞANSLI BURÇLAR: Terazi, Kova

EN ÇOK ETKİ ALACAK BURÇLAR: Yay, Balık, İkizler, Başak

Ayrıca; Yay, Balık, İkizler, Başak burçlarının 16 derece civarında (+4/ -4 ) kişisel gezegenleri olanlar etkilenecek.

Sanem Moğulkoç, ASA Dip.

YÜKSELEN KOÇ

Yakın çevre, komşular, kardeşler, kısa yolculuklar, eğitim, genel iletişim konularında gerginliklerden uzak durmalısınız. Alım- satım, sözleşmeler, online işler, ticaret konularında dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin. Hızlı ani hareketlerden kaçının. Dolunayda sosyal çevrenizden destek alacaksınız. Kontrol dışı durumlar, asılsız haberler dolayısıyla oluşabilecek durumlarda olayları akışına bırakmak faydalı olacaktır.

YÜKSELEN BOĞA

Kazançlarınız, para, öz değerleriniz gündeminizde olacak ve hızlı gelişmeler olabilir. Parasal konularda ikilemler ve gerginlikler yaşayabilirsiniz. Mantık ile hareket etmeli, duygusal panik hareketlerden, ani dürtüsel harcamalardan uzak durmalısınız. İş, kariyer konusunda güzel gelişmeler olabilir, patronlarınızdan destek alabilirsiniz. Arkadaş çevrenizden yanıltıcı etkiler var.

YÜKSELEN İKİZLER

İkili ilişkiler, ortaklıklar konuları gündeminizde olacak. İlişkilerde ben - biz kargaşasına düşebilir, empatik olmakta zorlanabilirsiniz. Marsın üzerinizde yarattığı “dürtüsel tepki” lerin farkında olmak gerekiyor. İki doğru arasında kalma durumunda mantıksal yönde, sakin kalarak karar almak faydalı olacaktır. Solunum sisteminize, bağışıklık sisteminize dikkat etmelisiniz. Yabancılar, yurtdışı, hukuk ve özellikle EĞİTİM konularında güzel gelişmeler olabilir. Kariyer alanında yanıltıcı enerjiler var.

YÜKSELEN YENGEÇ

Yaratıcılığınızın farkına varmak, kendi iç dünyanızı keşfetmek ve manevi olarak güç kazanmak isteğinde olacağınız bir dolunay geliyor. Dedikodular, kontrol dışı durumlara karşı temkinli olamalı, dürtüsel davranmamalısınız. Bu dönem sırlarınızı paylaşmamanızı öneriyorum. Bazı gizli konular açığa çıkabilir, asılsız duyumlar da alabilirsiniz. Yabancılara, yurtdışı kaynaklı bilgilere güvenmeyin. Bağışıklık sisteminize dikkat edin. Krediler, ortak gelirler, para konularında güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN

Geleceğe yönelik hedefleriniz, sosyal çevrenizde, kalabalık ortamlarda çelişki yaratan gelişmeler yaşanabilir. Mars retroda; kalabalık ortamlardan kaynaklanan gecikmeler, asılsız haberler karşısında ani çıkışlardan kaçının. Arkadaşlarınızdan fikir almak konusunda temkinli olun. İkili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularında güzel gelişmeler olabilir. Ancak imzaladığınız evraklara, anlaşmanın içeriğine detaylı bakmak olası yanılgıların önüne geçebilir.

YÜKSELEN BAŞAK

patronlarınız, aileniz ile ilgili konular gündeminizde olacak. Bu alanlarda sizi ikilemde bırakan, ani kararlar almanıza sizi zorlayan gergin bir atmosfer içine girebilirsiniz. Gecikmeler ve aksamalara karşı duygularınız ile mantığınız arasındaki dengeyi korumakta fayda olacatır. Eşiniz ya da ortağınız ile olan diyaloglarda, müşteri ilişkilerinde yanılgılar oluşabilir. Taşınma kararı gündeme gelebilir. çalışma arkadaşlarınızdan destek alıyorsunuz.

YÜKSELEN TERAZİ

Sevgili teraziler, dolunaydan en güzel etkileri siz alıyorsunuz. Eğitim, yurtdışı konuları, hukuk gibi konular gündeminizde olacak. Bu konularda gecikmeler yaşanabilir. Mantığınızı kullanarak hareket etmelisiniz. Eğer doğru kararı verirseniz iyi etkiler devam edecek. Online eğitimler ve sosyal medya kullanımı ile ilgilli de bazı fırsatlar yakalanabilir. Yaratıcı alanlar, çocuklar ile ilişkiler, aşk konularında şanslısınız. Sağlığınıza daha fazla dikkat etmeniz gereken bir dönem.

YÜKSELEN AKREP

Finansal konular, ortak kazançlar, krediler, vergiler, miras vb konular gündeminizde olacak. Geçmişten gelen borçlar önünüze gelebilir. Para ile ilgili konularda ani hareket etmemeli, harcamalarınızda temkinli olmalısınız. Yatırımlarda riskli hareketlerden kaçının. Ailenizden destek alıyorsunuz. Ev alım satımı gibi konularda destekleyici etkiler var. Aşk hayatınızda ya da çocuklarınız ile ilgili bir konu gözünüzden kaçabilir. Dikkatli olun.

YÜKSELEN YAY

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklarla ile ilgili konular gündeminizde olacak. Uzun süreli bir ilişki veya evlilik kararı alabilirsiniz. Rekabet içinde olduğunuz kişi ve alanlar, mahkemeler, açık düşmanlar gibi konulara yoğunlaşmak durumunda kalabilirsiniz. Dürtüsel davranışlar yerine mantık ile hareket etmeye özen göstermeniz gereken bir süreç. Aile içi ilişkiler, ev veya yuva alanlarında yanılgılara açık bir dönem. Ancak yakın çevreniz, kardeşleriniz ve ticari ilişkileriniz açısından şans sizden yana olacak.

YÜKSELEN OĞLAK

Günlük rutinlerinizin çoğalabilir, ofis ortamında tempolu bir süreç başlayabilir. Aynı anda pek çok konu ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Günlük hayatınızda hangi işe koşturacağınızı şaşırabilir, karar vermek noktasında gerginlikler yaşayabilirsiniz. Sakin ve mantıklı davranmaya çalışın. Kemik sağlığınız, solunum sisteminize özen göstermeniz gerekiyor. Parasal konularda güzel gelişmeler olabilir. Yapacağınız yeni anlaşma ve sözleşmelerde biraz daha dikkatli olmalısınız.

YÜKSELEN KOVA

Dolunaydan en fazla olumlu etkiyi alan burçlardan biri sizsiniz. Aşk, ilişkiler, çocuklar, hobiler, yaratıcılık ve yeteneklerinizle ilgili konularda önemli gelişmeler yaşanabilir. Dikkatiniz kolayca dağılabilir, dikkatli olun. Hobilerinizden ve yaratıcı konulardan gelir elde edebilir, kendinizi tanıtma fırsatları yakalayabilirsiniz. Harcamalar konusunda temkinili olmanızda fayda var. Nereye ödeme yaptığınızı iki kere kontrol edin.

YÜKSELEN BALIK

Ev, aile, yuva, taşınma, ev alım-satımı, kiralama, tadilat gibi konular gündeminizde olacak. Aile içi ilişkilerde iki durumun arasında kalma gibi bir enerji söz konusu. Ebebeynler ile olan ilişkilerde ev ve yuva ile ilgili her türlü konuda acele ve dürtüsel hareket etmemek gerekiyor. Duygusal kararlardan çok mantığa yönelmek faydalı olacaktır. Ev içinde sakarlıklara, bağışıklık sitemine, ayak sağlığınıza (ödem vs.) dikkat etmelisiniz.