MARS’ın 12 Ocak  Perşembe günü saat 23.56 itibariyle ikizler burcundaki retrosu sona eriyor.

Merkür ise 18 Ocak 2023 saat 16.11’de oğlak burcundaki retrosunu tamamlayarak düz hareketine geçecek.

Marsın düz hareketine geçmesi ile birlikte içimizde isteksizlik yaratarak harekete geçmemize engel olan ruh hali yavaş yavaş gidecek. Hayatımızda hareket kazanabilecek, aksiyon ve mücadele konularında ilerleyebileceğiz.

Mars ikizler burcunda ve aynı zamanda merkür de marsın yöneticisi konumda. Dolayısıyla, aksiyon konuları ikizler teması ile bağlantılı olacaktır. Yani iletişim, fikirler, düşünceler, yakın çevreniz, komşularınız, kardeşleriniz ile olan ilişkileriniz, ticari işleriniz, elektronik cihazlar, her türlü iletişim araçları, kısa seyahatler, arabalar, eğitim, öğretim, seminerler, kurslar, gazeteciler, basın- yayın işleri gibi konularda zorlanan konular rahatlayacaktır.

Merkür ise merkür de oğlak burcunda retro konumda. İşlerimiz, sorumluluklarımız, kariyerimiz, disipline etmemiz gereken konularda fikirsel ayrılıklar, ilerlemedeki sıkıntılar, sona erecek.

Yükselen burcunuza marsın ve merkürün düz hareketinden etki alacak olan hayat alanlarını gönderiyi kaydırarak okuyabilirsiniz.

Yükselen Koç: Yakın çevreniz, iletişimsel konular, kardeşleriniz, ticari işleriniz, eğitim, fikirler, düşünceler, kısa seyahatler gibi konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceğiz. 18 Ocak sonrasında kariyer hayatınız, toplumsal konumunuz, eşinizin ailesi, anneniz veya patronlarınız ile olan iletişimsel problemler düzelecek.

Yükselen Boğa: Para, kazançlarınız, özdeğerleriniz ile ilgili konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceğiz. 18 Ocak sonrasında, seyahatler, yurtdışı, yabancılar ile ilişkiler, hukuksal veya  eğitim gibi konularda iletişimsel problemler düzelecek.

Yükselen İkizler: Kişisel hedefleriniz, hayat amacınız, kariyer hedefleriniz, sağlığınız  gibi konularda konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında finansal konular, ödemeler, krediler, ortak projelerden elde edilen gelirler, nafaka, miras, eşin gelirleri gibi konularda daha kolay ilerleyebileceksiniz.

Yükselen Yengeç: Manevi konular, iç dünyanız, yaratıcılık, yurtdışı, kontrol dışı veya perde arkası konularda konularda sıkıntıları çözmek adına daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında ortaklıklar, eşiniz ile ilişkiler, açık düşmanlar ile ilgili konularda iletişimsel problemler düzelecek.

Yükselen Aslan: Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, kariyerden elde ettiğiniz unvanlar ya da geleceğe yönelik umutlarınız konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında günlük yaşam, hizmet verdiğiniz ya da aldığınız alanlar, ofis ortamınız, rutinleriniz, evcil hayvanlarınız veya sağlığınız gibi konularda problemler düzelecek.

Yükselen Başak: Kariyer hayatınız, toplumsal konumunuz, eşinizin ailesi, anneniz veya patronlarınız ile olan ilişkileriniz gibi konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında çocuklar, yaratıcı işler, keyif aldığınız alanlar, hobiler veya aşk ilişkileri konularında iletişimsel problemler düzelecek.

Yükselen Terazi: Seyahatler, yurtdışı, yabancılar ile ilişkiler, hukuksal veya  eğitim gibi konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında emlak, ev alım – satımı, taşınma, tadilat, ev, aile, yuva ebebeynler ile ilişkiler gibi konularda iletişimsel problemler düzelecek.

Yükselen Akrep: : Finansal konular, ödemeler, krediler, ortak projelerden elde edilen gelirler, nafaka, miras, eşin gelirleri gibi konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında yakın çevreniz, iletişimsel konular, kardeşleriniz, ticari işleriniz, eğitim, fikirler, düşünceler, kısa seyahatler gibi konularda iletişimsel problemler düzelecek.

Yükselen Yay: Sözleşmeler, ortaklıklar, eşiniz ile ilişkiler, açık düşmanlar gibi konulardaki sorunların çözümünde daha rahat ilerleyebilecek, ilişkilerde çözüm için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında para, kazançlarınız, özdeğerleriniz ile ilgili konularda yaşanan hesaplama, iletişim gibi problemler düzelecek.

Yükselen Oğlak: Günlük yaşam, hizmet verdiğiniz ya da aldığınız alanlar, ofis ortamınız, rutinleriniz, evcil hayvanlarınız veya sağlığınız gibi konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında hayatın her alanında iletişimsel problemler düzelecek.

Yükselen Kova: Çocuklar, yaratıcı işler, keyif aldığınız alanlar, hobiler veya aşk ilişkileri konularında daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında manevi açıdan biraz daha rahat olacaksınız. Karamsar bakış açısı rahatlayacak.

Yükselen Balık: Ev, aile, yuva ebebeynler ile ilişkiler, emlak, ev alım – satımı, taşınma, tadilat gibi konularda daha rahat ilerleyebilecek, aksiyon almak için tekrar enerji kazanabileceksiniz. 18 Ocak sonrasında sosyal çevreniz, arkadaşlarınız gibi alanlardaki iletişimsel problemler düzelecek.