Yangınla Mücadele Ekibi Dönüş Yolunda

21 Haziran’da Muğla-Marmaris ilçesinde başlayan ve büyük mücadele ile söndürülebilen orman yangınında çalışmaların sona ermesiyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden yangın söndürme çalışmalarına destek veren ekip dönüş yoluna geçti.

ESKİŞEHİR 26.06.2022, 14:05
Yangınla Mücadele Ekibi Dönüş Yolunda
banner11
banner223

Orman yangınlarıyla mücadele için geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da destek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İl Afet ve Koordinasyon Merkezi’nden gelen çağrıyla 21 Haziran’da bölgeye İtfaiye Dairesinden arazöz, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesinden 1 ekskavatör, Park ve Bahçeler Dairesinden 1 su tankeri, Eski Genel Müdürlüğünden 1 loader ve toplamda 12 personelden oluşan ekibi göndermişti. Daha sonra gelen talepler doğrultusunda ESKİ’den 2, Park ve Bahçeler Dairesinden 1 su tankeri daha yangınla mücadele çalışmalarına gönderildi. 25 Haziran akşamı yangının söndürülmesi ve sadece helikopterlerle yürütülen soğutma çalışmalarının başlamasıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekibi, Eskişehir’e dönüyor.

Yangının söndürülmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten ekipler, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini yinelediler.

Yorumlar (0)
24
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@