Üreticilere fide desteği

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projeleri ile ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticiye desteklerini sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği yerli tohum desteğinden sonra fide desteğiyle de üreticinin yanında oldu.

ESKİŞEHİR 29.04.2020, 15:26
Üreticilere fide desteği
banner11
banner223

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Tarımda dışa bağımlılığın giderek arttığı ve çiftçinin ürettiğinden para kazanamaz hale geldiği bu dönemdeBüyükşehir Belediyesi imkânları dâhilinde tarımsal üretime destek olmaya devam ediyor.

Su, kanalizasyon ve yol gibi sorumluluklarının yanı sıra her konuda çiftçinin derdini dinleyerek çözümler üretmeye çalışan Büyükşehir Belediyesi, tarımsal kalkınmaya yönelik ürettiği projelerle de çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da İç Anadolu'nun Çukurova'sı olarak bilinen bölgede üreticilere fide desteğinde bulunan Büyükşehir Belediyesi, üreticinin zor gününde yanında olmaya devam ediyor. Türkiye’de tarımın yanlış politikalar sonucu dışa bağımlı hale geldiğini, çiftçinin ürettiğinden para kazanamadığını belirten Başkan Büyükerşen “Üzülerek görüyoruz ki üreterek kendi kendine yeten ülkemizde tarım hızla yok oluyor. Sarımsaktan samana kadar her konuda dışa bağımlı hale geldik. Çiftçimizin yüzü artık gülmüyor. Bu da pazara, markete ve doğal olarak hemşehrilerimizin cebine yansıyor. Eskişehir’de kırsal kalkınma projelerimiz ile bu mutsuzluğu biraz olsun gidermek, hem üreticimizin hem de halkımızın yüzünü güldürmek için kolları sıvadık. Dut fidanları ile başlayan, domates fideleri, marul fideleri ile devam eden projelerimizde manda desteği ile hayvancılıkla uğraşan üreticimizin de yüzünü güldürmeye çalıştık. Pandemi nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde üretimin önemi iki kat daha artmış durumda. Bu yüzden gecikmeden fide desteğimizi üreticilerimizle buluşturmak istedik. Kendi yerel tohumlarımızdan ürettiğimiz fidelerimizi Sarıcakaya, Mihalgazi ve Mihalıççık'da üreticilerimize ulaştırdık. Özellikle seralarda çalışan kadınlarımızın yüzünün güldüğünü duymak bizlere gelecek adına umut oluyor, güç veriyor. Üreticimiz dertlenmesin, imkanlarımız ölçüsünde yanlarında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (1)
Orhan Savaş 2 yıl önce
Büyüksehir Belediyesinin dagitmis oldugu dut ve domates cimlerinden almak icin nereye bas vurmam gerekiyor tesekkurler
14
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@