Teksan’a yeni yağmur suyu hattı

Kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdairesi (ESKİ), yoğun yağışlarda vatandaşları zor duruma düşüren Teksan girişinde yeni yağmur suyu hattı çalışmalarına başladı.

Eskişehir 03.11.2020, 15:18
Teksan’a yeni yağmur suyu hattı
banner11

Kış aylarında vatandaşların sorun yaşamaması için hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerde yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yoğunlukla kullandığı ve alt yapısı sorunlu olan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Teksan Sanayi Sitesi girişi 1. Cadde’de çalışmalara başlayan ESKİ ekipleri, 1000 mm betonerme borular ve 600 mm beton borular ile alt yapıyı güçlendiriyor. Çalışmalar kapsamında trafiğin kontrollü olarak sağlanacağını ifade eden ESKİ yetkilileri, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için ekiplerin yoğun bir mesai harcayacağını belirtti.

Özellikle sağanak yağışlarda çevre yolu köprülü kavşaktan gelen suları alt yapının kaldıramadığını ve sürekli olarak sorun yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, çalışmaların başlamasından büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@