Sütlüceliler dolmuş güzergâhları eskiye dönsün istiyor

Sütlüce Mahallesi Muhtarı Mehmet Dipçin, Muhtar Saati’ne konuk oldu. Dipçin, dolmuş güzergâhlarının pandemiden önceki haline dönmesini istediklerini belirterek “Dolmuş dolu geçiyor. Vatandaşlar binemiyor” dedi.

ESKİŞEHİR 06.12.2021, 14:29
Sütlüceliler dolmuş güzergâhları eskiye dönsün istiyor
banner11
banner223

Haber: Atahan Gezer

Dipçin’in konuyla ilgili konuşması şu şekilde;

Dolmuşçuların işine geldi

“Burada 2001’den, hatta pandemiden evvel 8 numara, Sakintepe’ye giden dolmuşlar güzergâh olarak Demirkapı’dan giriyor, Uluzafer’den Sakintepe’ye gidiyordu. 8 numara Sakintepe’den döndüğü zaman Uluzafer’den giriyor; Demirkapı’dan İskele’ye çıkıyordu. Fakat pandemi girince –tabi dolmuşların biraz işine de geldi- ‘Yolcu alamıyoruz falan…’ Aslına bakarsan burada arada kaldık. Ne o yana gidebiliyoruz, ne bu yana gidebiliyoruz… Buradan dolmuşlar çalışmıyor. 8 numara Yanık Kahve’nin oradan yukarıya çıkıyor, Sağlık Ocağı’nın olduğu yerde dönüyor, Sakintepe Eğitimciler Caddesi’nden direkt çıkıyor.”

Vatandaşlar binemiyor

“Biz de diyoruz ki; eskiye dönelim… Eski başkanla görüştüğümüz zaman; ‘Tamam. Ben bunu pandemiden sonra düzene sokacağım’ dedi. Hatta dilekçelerim var; Şoförler Odasıyla da irtibatımız oldu. Onlar da geldiler, görüşmemizi yaptık. Diyoruz ki; Sakintepe’den gelen Uluzafer’den geliyor, Demirkapı’dan İskele’ye çıksın diye bekliyoruz. Hatta dün yine dilekçemi verdim. Bu güzergâhtan dolmuşun çalışmasını istiyoruz. 2 numaraya geldiği zaman Yeşiltepe’de, Yeşiltepe’den çıkan dolmuş bizim bu İstiklal Cadddesi’ne girip de Hacı Sadık Camii’nin yanına gelinceye kadar dolu geçiyor. Vatandaş dolmuşa binemiyor.”

Yorumlar (0)
15
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@