Spor değil, cinayet!

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, "Kendini savunma şansı olmayan bir canlıya silah doğrultup öldürmek spor değil, cinayettir" dedi.

Eskişehir 16.07.2020, 17:33
Spor değil, cinayet!
banner11

Bilgin açıklamasında, "Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Şube Müdürlüğü tarafından Sivrihisar, Mihalıççık, Alpu, Beylikova ilçelerimiz ve merkeze bağlı Kalabak mahallemizde kızıl geyik acente kotalarının avlattırılmasına ilişkin 20 Temmuzda yapılacağını öğrendiğimiz ihale kapsamında ilimizde 18 kızıl geyik vurulacağı haberi bizleri çok üzmüştür. Çünkü kendini savunma şansı olmayan bir canlıya silah doğrultup öldürmek spor değil, cinayettir" ifadelerini kullandı.0

Bilgin açıklamasına şöyle devam etti: "Yapılacak ihaleden sonra en çok para ödemeyi taahhüt eden av turizmi acenteleri, elde ettikleri kotaları avcılara satacak ve şehrimizin en önemli canlı türleri av turizmine kurban edilecek. Bir kurumun korumakla mükellef olduğu hayvanların hayatı üzerinden para kazanması Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu olarak bizler açısından olduğu kadar inanıyoruz ki Eskişehirlilerin büyük bir kesimi için de kabul edilebilir değildir. Bizler Kızıl Geyiklerin avlanmasını ve avcılığın devlet eliyle teşvik edilmesini reddediyoruz

Unutmayalım ki; dünyamızın öncelikli sorunu daha fazla hırpalanmadan korunmasıdır. Doğa, yaşadığımız virüs salgını ile insanlığın doğayı korumama yaklaşımının sonuçları hakkında tüm dünyaya mesajlar vermekte ama maalesef pek de ciddiye alınmadığını görmekteyiz.

Bir kez daha ifade ediyoruz ki yaşam alanları gittikçe daralan yaban hayvanlarının av turizmine malzeme yapılması doğru değildir. Bir canlıyı yaşam alanında zevk için öldürmek, en hafif ifade ile etik değildir. İlimizde gerçekleşecek avlanma ihalelerinin iptal edilmesini istiyor ve bu konuda mücadele etmenin bir “insanlık görevi” olduğu bilinci ile herkesi bu göreve davet ediyoruz!"

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@