SP’li Bingöl: Kirli bir darbenin yıl dönümü

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı ve GİK Üyesi Fesih Bingöl, üzerinden 24 yıl geçen 28 Şubat’ın hâlâ tüm yönleriyle aydınlatılamamış kirli bir darbe olduğunu kaydetti.

Eskişehir 26.02.2021, 11:22
SP’li Bingöl: Kirli bir darbenin yıl dönümü
banner11

Bingöl, yaptığı yazılı açıklamada, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın 27 Şubat 2011’de vefat ettiğini anımsatarak, şunları kaydetti: “Aradan geçen 10 yıldan sonra bugün, Erbakan Hocamızın siyasi nezaketine, üretimi esas alan ekonomi anlayışına, Ve daima bu ülkenin her bir vatandaşını bu ülkenin asli bir unsuru olarak gören yaklaşımına olan ihtiyacımız ortadadır. Aynı şekilde aradan geçen şu kadar yıla rağmen; hakkında sürekli yanlış yorumların yapıldığı ve ne yazık ki siyasi istismara kurban edilen 28 Şubat darbesinin tüm yönleriyle aydınlatılmasının gerekliliği de ortadadır.

2021 ŞUBAT'INDA ÇOK DAHA İYİ ANLAŞILDI
“O günün şartlarında maalesef gereği gibi anlaşılamamış olan Erbakan Hoca’mızın 28 Şubat sürecinde gösterdiği olgunluk, birlik ve beraberliğimiz hususundaki hassasiyeti ve Ordu’muz başta olmak üzere devlet kurumlarımızı yıpratmamak adına gösterdiği titizlik, 2021 Şubat'ında çok daha iyi anlaşılmış ve toplumun her bir kesimi tarafından bugün takdir edilmektedir. Ayrıca sürekli yerli ve milli olmaktan dem vurulmasına rağmen bugün Ordu’muzun, kurumlarımızın, hatta TBMM'nin düşürüldüğü duruma bakınca, Erbakan Hoca’mızın 'milli devlet yönetim anlayışı' da çok daha iyi anlaşılmaktadır.”
Bingöl, Erbakan için 27 Şubat Cumartesi günü Ankara'da sınırlı sayıda katılımla ve tedbirler alınarak bir anma programı yapılacağını da bildirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@