Odunpazarı kendi kilittaşını üretecek

Odunpazarı Belediye Meclisi 2019 yılı Temmuz Ayı olağan meclis toplantısı 14’üncü birleşim 1’inci oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi.

Eskişehir 04.07.2019, 20:05
Odunpazarı kendi kilittaşını üretecek
banner11

6 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, maddelerin 5’i oy birliği 1 tanesi ise oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis toplantısında dikkat çeken gündem maddesi, Odunpazarı Belediyesi ile Alpu Belediyesi arasında Alpu Belediyesine ait Beton Parke Kilit taş üretim makinesi ile Odunpazarı ilçesi sınırları içerisinde Beton Parke Kilit taşı üretilmesi için 5 yıl süre ile ortak hizmet projesi geliştirilmesi konusunda gerekli iş ve işlemleri yapmak ve protokolleri imzalamak hususunda; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a yetki verilmesi ile ilgili madde oldu.

ODUNPAZARI KENDİ KİLİTTAŞINI ÜRETECEK

AKP’li Meclis Üyelerinin ret oy verdiği gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddesinin kabulü ile Alpu Belediyesine ait Beton Parke Kilit taş üretim makinesi ile Odunpazarı ilçesi sınırları içerisinde Beton Parke Kilit taşı üretilmesi için 5 yıl süre ile ortak hizmet projesi geliştirilmesi konusunda gerekli iş ve işlemleri yapmak üze Başkan Kurt'a yetki verildi. Konu ile ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Alpu Belediyesi’nin sıkıntılı bir noktada olduğunu söyledi. Belediyeler arası dayanışma mantığı ile Alpu Belediyesi’ni desteklemek istediklerini belirten Başkan Kurt, “Destek de almak istiyoruz, bu karşılıksız olmaz. Alpu Belediyemizin geçmiş dönemlerde Osmaniye Mahallesi’nde kurmuş olduğu kilittaşı tesisleri atıl durumda. Hiçbir işe yaramıyor, çalışmamış, çalıştırılamıyor. Bu aşamada da mevcut belediyemizin çalıştırma şansı da görülmüyor. Hem bir milli servetin orada yatmasını önlememiz lazım hem de iki belediyemize birden yararlı hale dönüştürmemiz lazım. Bu nedenle bu çalışmanın içerisine girdik. Bu yıl için çok ciddi bir sıkıntı söz konusu olmaz ama seneye de ne olacağını kimse bilmiyor. Dolayısıyla belediyelerimizin karşılıklı çıkarlarını koruyarak, Sayıştay ve Müfettiş Denetimine de açık bir şekilde bir sözleme yaparak bu işi çözeriz” dedi. Odunpazarı Belediye Meclisi tatile girerken, bir sonraki meclis toplantısının 3 Eylül 2019 Salı Günü saat: 17.30’da yapılmasına karar verildi.

Yorumlar (0)
11°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@