Memur-Sen'den anlamlı çağrı

Memur-Sen İl Temsilcisi Muammer Karaman; Covid-19 Salgınıyla beraber azalan kan stoğuna dikkat çeken açıklamasında tüm üyelerini iftardan sonra kan merkezlerine giderek bağışta bulunmaları yönünde çağrı yaptı.

Eskişehir 14.05.2020, 09:44
Memur-Sen'den anlamlı çağrı
banner11

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Memur-Sen İl Temsilcisi Muammer Karaman; 40 kişilik bir ekiple iftardan sonra Batı Anadolu Kan Merkezine gelerek bağış kampanyasını başlattıklarını, Memur-Sen’in her alanda olduğu gibi Kan Bağışı alanında da öncü olan üyelerini bu önemli katkıdan dolayı tebrik ettiğini belirtti. 

Karaman sözlerine şu şekilde devam etti; 

Bilindiği üzere salgınla beraber Memur-Sen verdiği desteklerle sürecin önemli bir parçası haline gelmiştir. 4 milyondan fazla nakdi bağış, Konukevinin sağlık çalışanlarına tahsis edilmesi, 50.000 koruyucu sağlık ekipmanının temini ve dağıtılması kamuoyunda bilinen ve takdir edilen katkılarımız olmuştur. Şimdi ise farklı bir konuya dikkat çekiyoruz. Bilindiği gibi salgınla sürecinde vatandaşlarımız alınan önlemlerle beraber yaşam alanlarını daralttılar. Bu seneye kadar her sene tüm okullarımızda belirli takvimler dahilinde kan bağışı kampanyaları düzenleyerek Kızılay’ımıza destek veriyorduk. Okullarımızın kapalı olması nedeniyle şu an bu kampanyalara maalesef ara verdik. Sosyal hayatta alınan bir dizi önlemle beraber bağış yapılamadığı için kan stoklarında azalma meydana geldi. Bizler de “Kan Ver, Hayat Ver, Kızılay’a Destek Ver” sloganıyla bu konuya dikkat çektik ve kampanyamızı başlattık. Tüm üyelerimizi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Kan Alma Merkezlerimiz saat 23.00’a kadar açık olduğu için üyelerimiz iftardan sonra rahatlıkla kan bağışında bulunabileceklerdir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@