Kadınlar hem üretiyor, hem gelir elde ediyor

2001 yılında hizmete başlayan ESMEK’te kadınlar üretmeye devam ediyor. Ücretsiz olarak verilen çini boyama kursunda 60’a yakın kursiyer hem üretiyor, hem de ürettikleri el emeği ürünlerden gelir elde ediyorlar.

ESKİŞEHİR 02.03.2020, 14:37
Kadınlar hem üretiyor, hem gelir elde ediyor
banner11

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2001 yılında ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ sloganı ile kurulan ve bugüne kadar 250 binin üzerinde kişiye ulaşan ESMEK, 2019-2020 eğitim döneminde de ücretsiz kursları ile vatandaşların yüzünü güldürüyor. Tarihi Odunpazarı Bölgesi içerisinde bulunan Turistlik El Sanatları Merkezi’nde çini kursundan faydalanan kadınlar, haftanın 3 günü uzman eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirdikleri eğitimler ile çini boyama konusunda kendilerini geliştiriyorlar. Başlangıç olarak desen çalışmaları ile kursa başladıklarını ifade eden eğitmen Semra Başargan, “Çini denildiğinde Türkiye’de akla gelen kentlerden birisi komşu ilimiz Kütahya. Oradan getirdiğimiz malzemeler ile ESMEK bünyesinde 60’a yakın kursiyerimiz ile birlikte çini boyama konusunda kendimizi geliştiriyoruz. Kendini geliştiren ve üretmeye başlayan kadınlarımız kendi ürünlerini ESMEK’in satış mağazasında satarak kendilerine gelirler elde ediyorlar. Çok zahmetli bir iş olduğu için gerçekten bu alanda kadınlarımız güzel gelirler elde edebiliyorlar. Özellikle ev hanımlarımızın vakitlerini bu gibi kurslarda geçirmesini istiyoruz. Çünkü kadının yüzü gülen bir toplumda herkesin yüzü güler” diyerek ilgi duyan herkesi kurslara beklediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz kursları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar 0222 220 76 88-0222 220 76 99 üzerinden ESMEK’e ulaşabilirler.

Yorumlar (0)
21
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@