Hobi bahçesi sakinleri üretmenin hazzını yaşıyor

Tepebaşı Belediyesi hobi bahçeleri ile Tepebaşı sakinleri, hafta boyunca doğayla ve toprakla iç içe zaman geçirirken sebze ve meyve üretmenin keyfini yaşıyor. 

Eskişehir 27.08.2018, 18:12
Hobi bahçesi sakinleri üretmenin hazzını yaşıyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi hobi bahçelerinde toprağa dokunan vatandaşlar; domatesten salatalığa, fasulyeden karpuza, biberden fasulyeye her türlü tarımsal üretimi yapmanın hazzını yaşamaya devam ediyor.

Aşağısöğütönü, Batıkent ve Zincirlikuyu olmak üzere üç farklı noktada yer alan hobi bahçelerinden emekli, engelli, gazi, gazi ve şehit yakını olmak üzere toplamda 282 vatandaş yararlanıyor. Kendilerine sunulan 40-45 metrekarelik alanlarda tarım ürünleri yetiştiren vatandaşlar bu sayede şehir hayatının getirdiği stres ve zihinsel yorgunluktan da uzaklaşıyor. Çeşitli sebze ve meyve üretimleri gerçekleştirerek, ekip-biçerek vakit geçiren hobi bahçesi sakinleri aynı zamanda kentteki çevrecilik ve yeşil alan kültürünün de gelişmesine katkı sağlıyorlar. 

Hobi bahçelerinden çok memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar aynı zamanda Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etmeyi de ihmal etmiyorlar. 

Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@