Haftada iki PCR huzuru bozar

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, aşı olmayan öğretmenlere yönelik getirilen haftada iki kez PCR testi olma zorunluluğunu sosyal medya hesabından eleştirdi.

Eskişehir 20.08.2021, 14:26 20.08.2021, 14:29
Haftada iki PCR huzuru bozar
banner11

Dün akşam Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında aşı olmayan öğretmenlere haftada en az iki kez PCR testi yaptırma zorunluluğu getirildiği duyurulmuştu. Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, karara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Akar, şu ifadeleri kullandı;

“Aşı olmayanların haftada 2 defa PCR testi yaptırma zorunluluğu doğru bir karar değildir. Bulaşın yayılımını önlemek ile kişisel korumayı sağlamak birbirine karıştırılmamalıdır. Bu durum sanki aşı olmayanın hastalığı yayan olduğu gibi bir yanlış algıya sebep oluyor. Bu durum eğitim çalışanlarının eğitim ortamının huzurunu bozmaktadır.”

Yorumlar (1)
ahmet 1 ay önce
Neyi eleştiriyorsun ki siz ne işe yarıyorsunuz bir kerede devletin yanında olun işiniz gücünüz karsı durmak. huzuru bozarmıs az bile hergün pcr testi zorunlu olmalıydı aşı olmayın milleti aşı olmasın diye kafasına girin hergün kac kişi oluyor hala oyun sanıyorsunuz bu hastalıgı hiçmi cevrenizde tanıdıklarınızda bu hatalıktan olen yogun bakımda yatanlar olmadı bu kadar duyarsız olunmaz daha cok insanları aşıya tesvik etmek varken işiniz gücünüz devlete karsı cıkmak..Evet aşı olmayan hastalıgı yayıyor aşı olacaksınız keşke bu hastalık sizin gibilere bulasıp sadece sizleri hasta etse..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@