ETİ eğitime katkı yapmaya devam ediyor

Eskişehir Valiliği ile Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında eğitim için iş birliği protokolü imzalandı.

banner162
Eskişehir 12.08.2020, 14:01
ETİ eğitime katkı yapmaya devam ediyor
banner11

Bu protokole göre İlimizin güzide kuruluşlarından olan Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Millî Eğitim Bakanlığınca yıkım onayı verilen Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait binaların bulunduğu alana 24 derslikli okul, Motorlu Araçları Atölyesi, Endüstriyel Otomasyon Atölyesi, İnşaat Teknolojileri Atölyesi, Spor Salonu binası ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binalarının bulunduğu alana 24 derslikli okul binası ve mevcut mesleki alan atölyeleri, ayrıca iki okulun saha tanzimini yaptırarak Millî Eğitim Bakanlığına bağış yoluyla devredecektir.

Ödeneğinin tamamı Hayırsever Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından karşılanacak; atölyelerinin yanı sıra yirmi dörder derslikli okul binaları, spor salonu ve saha tanzimi ile mesleki eğitime önemli bir katkı sağlanmış olacaktır. İnşa edilecek Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerine yapılacak okula “Firuz Kanatlı”, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerine yapılacak okula ise “Hacı Hanife Kanatlı” adı verilecektir.

banner34
Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız protokol imza töreninde yıllardır eğitime destek veren Eti’nin bunu bir kurum kültürü olarak geleceğe taşıdığını belirtti. Mesleki eğitimin her zamandan daha önemli olduğu çağımızda; nitelikli insan gücü ve ara elemanın bir ülkenin kalkınmasında hayati rolüne vurgu yaptı. Eskişehir’e ve özellikle eğitime katkı sunanların; iyilikte, güzellikte, hayırda yarışanların baş tacı olduğunu belirterek “Ben de bugün bu protokol vesilesiyle Eskişehir Valisi olarak bu güzelliğin bir parçası olmaktan son derece memnunum. Tüm Eskişehirliler adına Hayırsever Eti’ye şükranlarımı sunuyorum. Her şey bir şehri sevmekle başlar. Eti; Eskişehir’e olan sevgisiyle yıllardır bu şehre güzellikler katmıştır. Bu bakımdan bir marka olmaktan öte Eskişehir’in bir değeri hâline gelmiştir. İyi ki varlar. Hayırlı olsun.” dedi.  

Hayırsever İş İnsanı Firuzan Kanatlı ise bunun babası merhum Firuz Kanatlı’nın bir vasiyeti olmasından ziyade bir dileği olduğunu, bu dileği yerine getirme fırsatı buldukları için çok mutlu olduklarını ifade etti. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da eğitime katkı vermeye devam edeceklerini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından protokol imza töreni gerçekleştirilerek, günün anısına hatıra fotoğrafı çekinildi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@