ESO'dan üretici kadınlara ambalaj ve paketleme eğitimi

Kadın emeğini ve girişimciliğini geliştirmek amacıyla bir dizi projeyi hayata geçiren Eskişehir Sanayi Odası (ESO), kadın kooperatiflerinin katılımıyla gelir getirici faaliyetlere yönelik eğitim gerçekleştirdi. 2 gün boyunca kadınlara farklı malzemelerle uygulamalı Ambalaj ve Paketleme Eğitimi verildi.

ESKİŞEHİR 17.05.2022, 11:30 17.05.2022, 14:22
ESO'dan üretici kadınlara ambalaj ve paketleme eğitimi
banner11
banner223

İstedikleri alanda eğitim aldılar
Ticari değer taşıyan el emeği ürünlerin ticari başarısını arttırmak ve doğru yöntemlerle pazarlanması için eğitimlerin yapıldığını söyleyen ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Dernek ve kooperatiflerde kadınlar kendi ürettikleri ürünleri satma ve gelir elde etme konularında istekliler. Bizde Sanayi Odası olarak onların yanlarındayız. İş teknikleri, pazarlama ve markalaşma gibi alanlarda ise geliştirilmeye açık yönleri onlarla istişare ederek, istedikleri alanda eğitimlere başladık. Kooperatiflerimizde sürdürülebilirliğin sağlanması ve güçlendirilmesi çok önemli. Bu aşamadaki adımlardan biri olan farklı örnekler ve malzemelerle uygulamalı olarak Ambalaj-Paketleme Eğitimi Odamızda yapıldı” dedi.

Satış ve pazarlamada yetkinlik kazanıyorlar
Üretici kadınlara, ambalaj ve paketleme çeşitlerini tanıtmak, kullanılan hammaddeleri bilmek ve temel uygulama becerisi kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitime çeşitli kadın kooperatiflerinin katıldığını hatırlatan Kesikbaş, “Satış ve pazarlamanın gerektirdiği yeterliliklerin üretici kadınlara kazandırılması amaçlanan ve iki gün süren eğitimde, ürüne uygun ambalaj malzemelerinin belirlenmesi, ürünlerin özelliklerine göre ambalajlama ve paketleme çeşitleri anlatılarak uygulamaları yapıldı. Yerel, ulusal, uluslararası düzeyde pazarlama olanakları geliştirmek ve yeni pazarlara kadın üreticilerimizin ulaşmasını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
14
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@