Esnafımız zor günleri geride bırakmak istiyor

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, İYİ Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı yöneticileriyle birlikte Yunusemre Halk Çarşısını ziyaret etti.

ESKİŞEHİR 07.08.2021, 13:57
Esnafımız zor günleri geride bırakmak istiyor
banner11

İlçe Teşkilatı yöneticilerinden Karani Özgüneşli, Evren Özkütük, Müzeyyen Yücesan, Metin Eyvaz, Kadir Ünal, Mustafa Diler ve Hasan Hüseyin Ege'nin oluşturduğu heyetle çarşı esnafını gezen Kabukcuoğlu, “ Hükümet, pandemi döneminde işleri durma noktasına gelen esnafımıza yardım edeceğine, onlardan ödün vermesini bekledi. Esnafımız satış yapabilmek için karını düşürdü, birikimleriyle dükkânlarını ayakta tutmaya, geçinmeye çalıştılar. Çarşıdaki çoğu esnafımız kısıtlama ve kapanma döneminde oluşan zararı kapatamayacaklarını söylüyor. Esnaflarımıza kısıtlama ve yasaklardan sonra işleriniz açıldı mı diye sorduğumuzda, cevabı işler kesat oluyor. İşlerini istikrarlı bir ortam yerine, hayat pahalılığı ve geleceğe dair belirsizliklerin oluşturduğu kaygan bir zeminde sürdürmek zorunda olduklarını ifade ediyorlar” dedi.

Yunusemre Halk Çarşısı esnafının öncelikli talebinin, hükümetin aşılamaya önem vermesi olduğunun altını çizen İYİ Partili Kabukcuoğlu, “ 2. Doz aşısını olmayan 56 milyon vatandaşımız var. Bu sayı salgınla mücadele için ne yazık ki yeterli değil. Bu, kısıtlamaların ve kapanmaların bir daha gelmesi, esnafımız için tekrar işlerin durması, birikimi kalmayan esnafın ise kepenk kapatması anlamına gelecek. Hiçbir esnafımız bir daha bu yükü omuzlarında hissetme istemiyor. Aşılamaya önem verilmesini, yaşanan zor günlerin geride kalmasını istiyor” dedi.

Yorumlar (0)
21
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@