Eskişehir'i gururla temsil ettiler

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ilk yarışmasından dereceyle döndü

Eskişehir 06.08.2018, 12:00
Eskişehir'i gururla temsil ettiler
banner11

Kore Kültür Merkezi tarafından Kore mutfağının tanıtma amacıyla düzenlenen ve 4 Ağustos Cumartesi günü Ankara’daki Kore Kültür Merkezi Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilen 2018 Kore Yemeği Yapma Yarışması Finali’nde Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Şeyda Yayla üçüncü oldu. Yarışmaya Kore Kültür Merkezi Müdürü Dong Woo Cho, Büyükelçilik yetkilileri, Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semra Günay Aktaş, Anadolu Üniversitesi yarışmacılarını atölye çalışmalarıyla yarışmaya hazırlayan Dr. F. Filiz Çiçek ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğretim elemanları ve Kore kültürüne ilgi duyan çok sayıda izleyici katılım gösterdi.

Toplamda 12 finalistin yer aldığı ve 6’şar kişilik iki grup oluşturulan yarışmada her grup bir saat boyunca Kore yemeği yaptı. Yarışmacılar, sürenin tamamlanmasının ardından pişirdikleri yemekler hakkında kısa açıklamalarda bulundu. Yarışma yemekleri, aralarında ünlü şef Deniz Orhun ve Kore Kültür Merkezi’nde Kore yemeği yapma kursu eğitmeni şef Meja Kim’in de olduğu beş kişilik jüri tarafından değerlendirildi.

Öncelikli amaçlarının ulusal ve uluslararası yarışmalarda deneyim kazanmak ve uluslararası yemek kültürünü yakından tanımak olduğunu ifade eden Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ekibi, katıldıkları ilk yarışmada derece elde ederek Anadolu Üniversitesini başarılı bir şekilde temsil etti. Çalışmalarına hız kesmeden devam edecek olan ekip, gelecek yarışmalarda Kore kültürüne ilgi duyan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileriyle de dereceler kazanmayı hedefliyor.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@