Eskişehir’de keşfedilmemiş cennet

Seyitgazi Belediyesi Başkanı Uğur Tepe, Seyitgazi Göcenoluk Mahallesi'nde Zahran Vadisi içerisinde henüz keşfedilmemiş gizli bir cennet olan Su Döşen Şelalesi’ne keşif ziyaretinde bulundu.

Eskişehir 23.03.2021, 17:06
Eskişehir’de keşfedilmemiş cennet
banner11

Bölgenin tarihin 10 bin yıllık bir geçmişinin olması, Frig Kaya Mezarlarını bulundurması, Bizans ve Roma medeniyetlerine de ev sahipliği yapması sebebiyle Turizm açısından büyük bir potansiyele sahip.

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe Su Döşen Şelalesi ile ilgili;
“Maalesef Göcenoluk Mahallesi genç nüfusunu her geçen gün kaybediyor. Dolu dolu tarihi olan Göcenoluk Mahallemizin böyle güzel ve henüz keşfedilmemiş doğal güzelliklerinin değerlendirilmesi bölgenin turizm potansiyeli arttıracaktır. Kısa vadede yerli ve yabancı ziyaretçi kazanılmasına uzun vadede ise bölgenin kalkınması ve istihdam edilebilir alanların yaratılmasına yol açacaktır. Su Döşen Şelalesinin ve bölgenin tanıtımı amaçlı proje görüşmelerimize devam ediyoruz. Sizler de pandemi sürecinde ailenizle bu keşfedilmemiş cenneti ziyaret edebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Seyitgazi Belediyesi Başkanı Uğur Tepe, Seyitgazi’mizin Göcenoluk Mahallesinde Zahran Vadisi içerisinde henüz keşfedilmemiş gizli bir cennet olan Su Döşen Şelalesi’ne keşif ziyaretinde bulundu. Kayaların arasındaki şelale doğal güzelliği ile göz dolduruyor.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@