Emniyet ve jandarma için gerekli önlemler alındı mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Covid-19 salgını ile mücadelede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına etkin görev üstlenen ve virüsten etkilenme risk yüksek olan Emniyet ve Jandarma personeli ile ilgili sorularını verdiği yazılı soru önergesi ile İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Eskişehir 06.04.2020, 14:28
Emniyet ve jandarma için gerekli önlemler alındı mı?

“Covid-19 salgınının, ülkemizi de etkisi altına alması sürecinde alınan tedbirler, sağlık çalışanlarımız gibi, polis ve jandarma teşkilatımız üzerindeki yükü de ağırlaştırmıştır.” diyen CHP Eskişehir Milletvekili Süllü, salgının yayılması sonucu kolluk güçlerinin rutin görevlerinin yanı sıra fedakârca ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koştuğunu söyledi.

“Bu görev yükü emniyet ve jandarma personelimizin Covid-19 virüsünden etkilenmesine yol açmıştır. Görevleri gereği, çok sayıda vatandaşımızla temas halinde olan emniyet ve jandarma personelimizin Covid-19 küresel salgınından etkilenmesinin ve etkileşime girmek zorunda kaldığı vatandaşlarımıza bulaşmasının engellenmesi için gerekli önlemler alınmalıdır.” diyen Süllü “Yaşadığımız zor günlerde sağlık personeli başta olmak üzere evden çıkamayan vatandaşlarımızın sorunlarını çözen, onlara yardım ulaştıran kamu çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)
Misafir 7 ay önce
Orda yasayanlarin Allah yardımcısı olsun bu millet akillanmiyor
21°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@