Elektrik hattı olmayan mahallelerde panel sistemi kullanılıyor

Kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarına ara vermeden devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ), yenilenebilir enerjiyi kullanarak sondaj kuyularından kırsal mahallelerin su depolarına içilebilir ve kullanılabilir nitelikte su temin ediyor.

Eskişehir 16.12.2020, 16:53
Elektrik hattı olmayan mahallelerde panel sistemi kullanılıyor
banner11

Son olarak Seyitgazi’ye bağlı Büyükyayla Mahallesi’nde güneş panellerinin aktif hale geldiğini belirten ESKİ yetkilileri, elektrik hattı olmayan mahallelerde panel sisteminin kullanılmaya devam edeceğini ifade ettiler.

Kent merkezinde mülkiyeti belediyeye ait atıl durumda bulunan arazileri güneş panelleri montajı gerçekleştiren ve bu arazilerden enerji elde eden Büyükşehir Belediyesi, enerjide dışa bağımlılığı azaltmak ve tasarruf sağlamak amacıyla güneş panellerini kırsal mahallelerdeki su depolarında da kullanıyor. Özellikle elektrik hatlarının olmadığı bölgelerde açılan sondaj kuyularında, güneş panelleri aracılığıyla kırsal mahallelerin su depolarına içilebilir ve kullanılabilir nitelikte su ulaştırılıyor. Son olarak Seyitgazi ilçesine bağlı Büyükyayla Mahallesi’nin deposunda uygulama gerçekleştiren ESKİ ekipleri, panelleri devreye sokarak deponun enerji ihtiyacını güneş enerjisinden sağlamaya başladı. Büyükyayla’da gerçekleştirilen çalışma ile mahallenin su sorununun ortadan kalktığını belirten Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Başkan Büyükerşen’e ve ESKİ’ye teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@