Çocuk piyanistler birbirinden güzel eserlerle dinleyicileri büyüledi

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen “Piyanoya İlk Adım” eğitimini tamamlayan öğrenciler, düzenledikleri yıl sonu konserinde icra ettikleri birbirinden güzel eserlerle dinleyicileri büyüledi.

Eskişehir 17.06.2019, 10:57
Çocuk piyanistler birbirinden güzel eserlerle dinleyicileri büyüledi
banner11

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi’nde, eğitmenler Amine Aygistova ve Özge Güncan tarafından hiç piyano bilmeyen 7-17 yaş arasındaki çocuklara yönelik “Piyanoya İlk Adım” kursları düzenlendi. Tepebaşı Belediyesi tarafından Eskişehir’de yaşayan çocuklara sanatın aşılanması için büyük bir fırsat olan kurslara bu yıl 20 öğrenci katıldı. “Piyanoya İlk Adım” eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, Espark Alışveriş Merkezi’nde tertiplenen yıl sonu konserinde bir yıl boyunca öğrendikleri eserleri icra etti. Ailelerin ve alışveriş merkezi ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği konserde çocukların konservatuara yönelik klasik eserleri icra ettikleri performansları da ayakta alkışlandı. Konser, öğrencilere katılım belgelerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekinilmesiyle sona erdi.

Konser sonunda öğrenciler ve veliler, verilen eğitimden son derece memnun olduklarını dile getirerek, başta Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'a ve Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi ilgililerine de teşekkür etti.

Öte yandan Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, piyano kültürünün Eskişehirli çocuklara aşılandığı eğitimlerin önümüzdeki yıllarda da Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam edeceğini bildirdi.

Yorumlar (0)
-5°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@