"Çanakkale mucizesinin kahramanı Atatürk'tür"

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Azmi Kerman, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Eskişehir 17.03.2021, 15:28
"Çanakkale mucizesinin kahramanı Atatürk'tür"
banner11

Kerman, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"18 Mart, Çanakkale Deniz Savaşı’nın 106. yıldönümüdür. Başta Fransa ve İngiltere olmak üzere emperyalist devletlerin 18 Mart 1915 tarihinde düzenledikleri deniz saldırısı kahramanca bir direnişle yok edilmiştir. Eğer bugün başı dik, özgürce yaşayabiliyorsak bunun nedenini 106 yıl önce Büyük Atatürk’ün önderliğinde verilen onurlu mücadelede aramak gerekir.

Çanakkale’de verilen ölüm kalım savaşı sonunda emperyalist güçlerin tüm planları bozulurken Türk Ulusu’nun bağımsızlık iradesi de tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir. Ülkemizin sömürge yapılamayacağı bir kez daha kanıtlanmıştır.

Çanakkale Savaşları dünyadaki ezilen uluslara örnek olurken, emperyalist devletlere karşı verilen bağımsızlık savaşlarının da özünü oluşturmuştur. Çanakkale Savaşları’nın ülkemiz açısından önemli bir yeri de bütün dünyanın kısa bir süre sonra büyük kahraman Atatürk ile tanışacak olmasıdır.

Günümüzde Çanakkale Zaferi’ni Atatürk’ü yok sayarak anlatmak isteyen sahte tarihçiler vardır. Bunlar Atatürk’ün bu kutsal savaştaki rolünü inkar ederek veya küçülterek tarihi kirletmektedirler. Bu zaferi Atatürk olmadan düşünmek bir ihanettir.

Bugün gene, geçen 106 yılın sonunda ülkemiz üzerinde çeşitli oyunlar oynanmakta, paçavra haritalar yayınlanarak Sevr yeniden hortlatılmak istenmektedir. Vatanımızın bağımsız bir ulus devlet olması çıkar çevrelerini ve işbirlikçilerini rahatsız etmektedir.

Dış düşmanlar ve yerli işbirlikçileri şunu iyi bilsinler, Türk Ulusu Çanakkale’de olduğu gibi, bugün de oynanan oyunlara izin vermeyecektir. Her koşulda laik, demokratik Cumhuriyetimize sahip çıkacaktır. Çanakkale şehitleri ve tüm şehitlerimizin önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, onları minnetle anıyoruz."

Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@