Büyükşehir'den bir destek de otel, restoran ve kafe çalışanlarına

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını aldığı önlemler ile uygulayan Büyükşehir Belediyesi, salgından etkilenerek işleri bozulan esnafa ve çalıştıkları yerler kapalı olduğu için zor günler geçiren emekçilere de sivil toplum kuruluşları aracılığı ile destek oluyor.

Eskişehir 09.12.2020, 15:17
Büyükşehir'den bir destek de otel, restoran ve kafe çalışanlarına
banner11

İhtiyaç sahibi esnafa ulaşması için daha önce Lokantacılar Odası, Berberler ve Kuaförler Odası ve Kahveciler Odası'na erzak ve hijyen paketi desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, son olarak otel, restoran ve kafe çalışanlarına de erzak desteğinde bulundu.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde ekonomik olarak zorluk çeken esnafı ve bu süreçte işletmeler kapandığı için ekonomik sıkıntılar yaşayan emekçileri de unutmuyor. Son olarak pandemiden en çok etkilenen iş gruplarından biri olan otel, restoran ve kafe çalışanlarına da Büyükşehir Belediyesi erzak desteği sağladı. Daha önce berberler, kuaförler, lokantacılar ve kahvecilere sağlanan desteğin kendilerine de sağlanmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Eskişehir Turizm Birliği Oteller Konseyi Başkanı Deniz Demir "Vaka sayıları ülkemizde artmaya devam ederken, yeni gelen genelgeler özellikle restoranlar ve kafelerde izne çıkarılan şefler, komiler, garsonlar, temizlik personelini önemli ölçüde etkiledi. Otellerimiz zaten Mart ayından beri zor günler geçiriyor. Biz de bu süreçte bu zor günler geçiren arkadaşlarımız için Belediye Başkanımız, Hocamız Sayın Yılmaz Büyükerşen'in kapısını çaldık. Hocamız da sağ olsun hemen talimat vererek erzakların bizlere ulaşmasını sağladı. Bizler tespit ettiğimiz arkadaşlarımıza bu erzakların dağıtımını gerçekleştireceğiz. Erzak kolilerinin de üzerinde yazdığı gibi gerçekten Şehir Paylaşmak'tır. Paylaşa paylaşa şehir olarak, ülke olarak bu zor günleri atlatacağımıza inanıyoruz" diyerek Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Yorumlar (0)
-1°
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@