Beş milyonu etkileyen bir dönem

1 Ağustos Perşembe günü başlayacak olan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri ile ilgili KESK adına basın açıklamasında bulunan SES Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamış “ Beş milyonluk geniş bir kitleyi doğrudan etkileyen bir döneme giriyoruz” dedi.

Eskişehir 12.07.2019, 19:22
Beş milyonu etkileyen bir dönem
banner11

1 Ağustos Perşembe günü yapılması planlanan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri ile ilgili Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) adına basın açıklamasında bulunan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamış “Üç milyonu kamu emekçisi ve iki milyonu kamu emekçisi emeklisi olmak üzere beş milyonluk geniş bir kitleyi doğrudan etkileyen önemli bir döneme giriyoruz. 2019-2020 yıllarını kapsayan 5. Dönem ‘Toplu Sözleşme’ görüşmeleri 1 Ağustos 2019 Perşembe günü başlayacak. Kurulacak masadan çıkacak sonuçlar ailelerini de hesaba kattığımızda yaklaşık on beş yirmi milyonluk devasa bir kitlenin yaşamını etkileyecek” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında “ Bu ülkenin kamu emekçilerine ve emeklilerine, başta ILO sözleşmeleri olmak üzere uluslar arası sözleşmelerle, evrensel sendikal hak ve özgürlüklerle uyumlu, grev hakkı ile tamamlanmış gerçek bir toplu pazarlık hakkı fazla görülmüştür. Bunun yerine tabiri caizse naylon bir toplu sözleşme sistemi hayata geçirilmiştir” sözlerine yer veren Kamış, açıklamayı “ Son iki yıldan beri kamuoyu kadrolu personel alımı durma noktasına gelmiştir. Buna karşın özellikle sözleşmeli istihdam artmaya devam etmektedir. Biz ise güvenceli iş, güvenceli bir gelecek istiyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@