Başkan Ataç Tepebaşı’nın örnek projelerini anlattı

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Bilecik’te düzenlenen CHP’li il ve ilçe belediye başkanları toplantısına katıldı. Başkan Ataç toplantıda, Tepebaşı Belediyesi’nin örnek projeleri hakkında bilgiler aktardı.

Eskişehir 09.10.2021, 11:13
Başkan Ataç Tepebaşı’nın örnek projelerini anlattı
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Türkiye'nin çeşitli illerinde görev yapan CHP'li il ve ilçe belediye başkanlarının periyodik olarak her defasında başka bir ilde bir araya geldiği ve son olarak Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in ev sahipliğinde düzenlenen buluşmasına katıldı.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen buluşmaya Başkan Ataç’ın yanı sıra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, “Cumhuriyet Halk Partisi il belediye başkanlarının sırasıyla periyodik olarak gerçekleştirdiği bir toplantıdayız ve şimdi sıra bizim şehrimizde. Ardahan, Edirne ve Bolu belediye başkanlarımız yoldalar. Bunun dışında Yalova’da hukuksal bir süreci olmasına rağmen biz kendisini belediye başkanı gördüğümüz için Yalova belediye başkanımız da bu toplantılara katılıyor. Hepiniz toplantımıza hoş geldiniz” diye konuştu.

“Toplantı illerimize yararlı olacak”

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise farklı illerde görev yapan belediye başkanlarının birbirini tanımasının önemine değinerek, “Belediye başkanlarının birbirini tanıması ve birbirlerinin neler yaptığını bilmesi kadar doğru bir şey olamaz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi belediyelerinin hepsi başarılıdır, hepsi güzel şeyler yapıyor. Böylelikle belediye başkanları birbirlerinin ne yaptığını görebiliyor ve gördükleri projeleri uygulama fırsatı yakalıyorlar. Ben işin başından beri iktidarın yerelden çıkacağına inanan birisiyim. CHP’nin Türkiye’de nüfusun yüzde 51’ini kapsayan illerde iktidara geldi. Bu da benim dediğim şeyi kanıtlıyor. Bütün belediye başkanları olarak biz artık iktidarın yerelden çıkacağı hareketi ve hazırlığı içerisindeyiz. Ben bu toplantının illerimize yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Başkan Ataç daha sonra Tepebaşı Belediyesi’nin temiz enerji çalışmaları, Engelliler Montaj Atölyesi, Yaşam Köyü, Alzheimer Konukevi, Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Kent Enstitüsü, Varlığınız Sağlığımız Anıtı, Gökkuşağı Kafe, Su Sporları Merkezi gibi önemli proje ve çalışmalarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Diğer başkanlar da Başkan Ataç’ı başarılı çalışmalarından ötürü tebrik etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@