Banu Kurt’tan kritik uyarı

TED Eskişehir Koleji Kurucu Temsilcisi Banu Kurt, kişisel gelişim kurslarının amacı dışında eğitim öğretim yaptıklarını belirterek, “Okulların açılacağı zaman kaos ortamı yaratacak” dedi.

Eskişehir 19.08.2020, 17:12
Banu Kurt’tan kritik uyarı

Kurt, yaptığı yazılı açıklamada, Covid-19 hastalığı nedeniyle 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı telafi eğitimlerinin 12 Ağustos’ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla online olacağının bildirildiğini kaydetti.

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLADIKLARINI…
 Kurt, şöyle devam etti: “Ancak, resmi ve özel eğitim kurumları 31 Ağustos 2020 ile 6 Haziran 2021 tarihleri arasında 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik destekleme ve yetiştirme kursları açabilecektir. Durum böyle iken bazı eğitim kurumları şehrimizde 17 Ağustos 2020 pazartesi gününden itibaren online eğitim yerine kişisel gelişim kursları adı altında 8. sınıf, 12. sınıf ve mezunlara eğitim öğretimde yüz yüze eğitime başladıklarını velilerine attıkları mesajlar ile bildirmişlerdir.”

SAĞLIK KONUSUNDA SIKINTI DOĞURACAK OLUP
“Özel okullar arasında eğitimde fırsat eşitsizliğine yer veren bu uygulamada kişisel gelişim kursları amacı dışında eğitim öğretim yapmaktadırlar ve özel okullar arasında eşitlik ilkesine aykırı olarak hareket etmektedirler. Gelinen durumda 17 Ağustos 2020 itibariyle yapılması gereken sadece online eğitim iken, yaşanan ve uygulanan süreç çocuklarımıza sağlık konusunda sıkıntı doğuracak olup, asıl 21 Eylül’de okulların açılacağı zaman bir kaos ortamı yaratacaktır.”

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@