Atatürk'ün hedefi bizim de hedefimizdir

Bağımsız Türkiye Partisi, koronavirüs günlerinde de boş durmuyor. Video konferans yöntemiyle gerçekleşen Eskişehir Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda partililere hitap eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Bağımsız Türkiye Partisi teşkilatları olarak el ele vererek Türkiye'yi Atatürk’ün ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesine taşıyacaklarını ifade etti

Eskişehir 12.05.2020, 12:01
Atatürk'ün hedefi bizim de hedefimizdir
banner11

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) koronavirüs salgını nedeniyle toplantılarını online olarak gerçekleştiriyor. İnternet ortamında gerçekleşen toplantılarda il teşkilatları sırayla BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'la buluşuyor. Genişletilmiş İl Divan Toplantılarına Bölge Müfettişi, İl Müfettişi, İl ve İlçe başkan ve yönetimleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetimleri başta olmak üzere ilgili ildeki BTP teşkilatının tüm mensupları katılıyor. Bugüne kadar Bursa, İstanbul, Malatya, Ankara, Uşak, Trabzon, Gaziantep ve İzmir il teşkilatlarıyla gerçekleştirilen toplantılar, 10 Mayıs akşamı Konya ve Eskişehir illeriyle devam etti. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen BTP Eskişehir Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın yanı sıra BTP Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder, BTP Genel Başkan Yardımcısı Bilal Karamus, BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu, BTP Eskişehir İl Başkanı Fahri Gürgenburan ve çok sayıda partililer katıldı. Video konferansı BTP Eskişehir İl Başkanı Avukat Fahri Gürgenburan yönetti. Toplantının açılışında katılımcılara hitap eden Gürgenburan, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'a üstlendiği bu önemli görevde başarılar diledi. BTP Eskişehir İl Başkanı Gürgenburan, "BTP Eskişehir il teşkilatındaki tüm arkadaşlarım adına yeni Genel Başkanımız Sayın Hüseyin Baş'ı tebrik ediyorum. Allah'tan muvaffakiyet diliyorum. BTP Eskişehir il teşkilatı olarak Genel Başkanımız Hüseyin Baş'ın sonuna kadar yanında olacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bize verilen görevleri özveriyle yerine getirecek ve Prof. Dr. Haydar Baş'ın tezini iktidara taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

BTP, gerçek vatanseverlerin partisi

Toplantıda daha sonra BTP Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder, BTP Genel Başkan Yardımcısı Bilal Karamus ve BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu konuştu. Bu konuşmaların ardından BTP Eskişehir il teşkilatı mensuplarına BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş hitap etti. Prof. Dr. Haydar Baş'ın bıraktığı eserlerin, tezlerin ve idealinin çok büyük bir miras olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Bağımsız Türkiye Partisi teşkilatları olarak el ele vererek Türkiye'yi Atatürk'ün ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesine taşıyacaklarını ifade etti. En kısa zamanda Eskişehir'e geleceğini söyleyen BTP Lideri, şöyle konuştu: "BTP Merkez Yönetim Kurulu kararı ile Bağımsız Türkiye Partisi'nin genel başkanlığı görevi bize tevdi edilmiştir. Bu önemli vazifeyi bu özel günde almanın ayrıca heyecanını ve mutluğunu yaşamaktayım. Çünkü Bağımsız Türkiye Partisi, Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, gösterdiği ülküde yürümeye ant içmiş, gerçek vatanseverlerin partisidir. Geçtiğimiz günlerde Hakk'a (c.c.) uğurladığımız çok kıymetli Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş gibi bizler de; Mustafa Kemal Atatürk'ün 100 yıl önce yaktığı bağımsızlık meşalesini aynı azim ve kararlılık ile taşıyacağız."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@