"2021, dilerim 2020'den daha iyi bir yıl olur..."

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 2021 yılı için kutlama mesajı yayımladı.

Eskişehir 30.12.2020, 16:08
"2021, dilerim 2020'den daha iyi bir yıl olur..."
banner11

Başkan Büyükerşen'in mesajı şöyle:

"Hepimiz için ‘acı bir yıl’ olan 2020'nin son günündeyiz. Belki bu yıl içinde evlenen, işe giren, çocuğu olan hemşerilerimiz oldu. Onlar için güzel anılarla geçen bir yıl olsa da, başta Covid-19 pandemisi olmak üzere, depremler gibi, çığ gibi, sel gibi doğal afetler, 2020'yi hatıralarımız da çok da güzel anmayacağımız bir yıl olarak geride bıraktı.

Yarın yeni bir yıla uyanacağız. Sihirli bir değnek değmiş gibi, yarın her şey tümüyle değişmiş olacak mı? Olmayacak elbette. Pandemi devam edecek. O nedenle, en başından beri nasıl dikkat ediyorsak, aynı dikkati ve özeni göstermeye devam etmeliyiz. Hiç istemesek de kimi doğal olaylar yine yaşanacak. O nedenle mümkün olduğunca gerekli tedbirleri almalıyız. Unutmayalım ki, her zaman ve her yerde en önemli şey, sağlıktır.

2021 yılı için gözden kaçırmamamız gereken bir olay da, muhtemel su sıkıntısı. Bu güne kadar ne ülkemiz ne de şehrimiz gerekli seviyede yağış almadı. Barajlarımızdaki su rezervlerimiz giderek düşüyor. Böyle giderse 2021 yılı içinde kuraklık ve buna bağlı olarak tarımda büyük düşüş yaşamamız kaçınılmaz hale gelecek. Bu nedenle su tüketiminde çok dikkatli olmalı, gereksiz su kullanımından kaçınmalıyız.

Diliyorum ki 2021 yılı bittiğinde, 2020'den daha iyi bir yıl yaşamış oluruz. Yaşam devam ettikçe umut da devam edecektir. Tüm bu olumsuzluklar karşısında kazanan yine insan olacaktır.

Bu vesileyle, 2021 yılının, şehrimize, ülkemize ve dünyamıza güzellikler, iyilikler, hayırlar getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

Yorumlar (1)
GERÇEKÇİ OLALIM,, 6 ay önce
Lületaşına eskiden sadece bizim köyümüzden 500 kişi gelirken, şimdilerde tüm köylerden lületaşı ocaklarında çalışan 50 kişi var. Lületaşının bu durumda olmasına çok üzülüyorum. Bu lületaşı dünyada sadece Eskişehir'de çıkan bir taş. Altın, elmas gibi madenler dünyanın her yerinde çıkıyor ama lületaşı sadece Eskişehir'de çıkıyor.HEYKEL PEŞİNDE KOŞAN Bİ BAŞKANIMIZ OLDUĞU İÇİN DOĞAL KAYNAK SUYUMUZ DAHİL HİÇ BİR MADENİMİZE SAHİP ÇIKILMIYOR,,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@