3 banka, imar barışı için düşük faizli kredi vereceğini açıkladı!

İmar barışı için 3 kamu bankası düşük faizli kredi verecek.

Ekonomi 03.08.2018, 10:32
3 banka, imar barışı için düşük faizli kredi vereceğini açıkladı!
banner11

İmar barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alacaklar için düşük faizli ihtiyaç kredisi verecek. 

8 Haziran'da başvuru süreci başlayan ve 31 Ekim tarihinde sona erecek olan imar barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti. İmar barışından daha çok vatandaşın faydalanmasını sağlamak için bir süredir çalışma yürüten üç kamu bankası bu çalışmasını sonuçlandırdı. Hazırlanan ‘İmar Barışı Kredisi’ 6 Ağustos Pazartesi gününden itibaren başvuru sahiplerinin kullanımına sunulacak. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İmar Barışı Kredisi'nden yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını 31 Ekim tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekiyor. Başvuru sahipleri, daha sonra imar barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak karşılayabilecek. Vatandaşlar “Yapı Kayıt Belgesi” almak için 31 Aralık tarihine kadar ödeme yapabilecek.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank İmar Barışı Kredisi vade ve faiz oranları ise şöyle: 
“0-20.000 TL arası 1,33, 20.000-100.000 TL arası 1,48, 100.000 TL ve üstü için 1,65.” 

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@