21 Mart önemli bir tarih. Bir kenara not edin. Herşey yenilenme enerjisi ile sıfırdan başlıyor.

21 Mart; Salı günü Koç burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Gece ve gündüzün eşitlendiği bu ekinoks tarihde bahara da merhaba demiş oluyoruz.

Koç burcunun 0 derecesi çok güçlü bir başlatma enerjisi taşımaktadır. Ayrıca Öncü bir burçta gerçekşen yeniaylar etkilerini 3 ila 6 ay arasında uzun vadeli olarak güçlü bir şekilde gösterecektir.  Haritalarınızda Koç burcunun yerleştiği alanlarda birşeyleri adeta yeniden ve kıpır kıpır bir enerji ile başlatacağız. Peki ama nasıl?

 • Hata yapmaktan korkmadan,
 • Başkaları ne der? diye düşünmeden,
 • Risk alarak,
 • İnisyatif alarak,
 • Hedefe odaklanıp miskinliği bırakarak,
 • Hızlı düşünerek,
 • Sen yerine ben diyerek,
 • Dinamik ve hızlı konuşarak,
 • Acele ederek,
 • Zorluklara karşı direnme gücünü daha fazla hissederek hareket edeceğiz.

Bu enerjilerle aşağıdaki konular gündeminize taşınabilir;

 • Ticari girişimler yapabilir,
 • Hakkınızı arayabilir,
 • Aşka merhaba diyebilir,
 • Başkalarından önce fikir üretebilir,
 • Cesur kararlar alabilir,
 • Toplum önünde düşüncelerini açıklayabilir,
 • Spora başlayabilir,
 • Tartışmalara, münazaralara katılabilirsiniz.
 • Dönüşüm için içinizdeki korkak tavuğu uğurluyor olacaksınız.

Yeniayın Ankara merkezli haritasında yükselen derecesinde terazi burcu yer alıyor ve şans noktası ile kavuşuyor. Bu hak- hukuk adalet, ilişkiler, aşk, sosyal alanlar, diplomasi, kadınlar  gibi konularda şanslı etkileri beraberinde getirecektir.

Ayrıca yeniay anında mars Betelgeuse ve Polaris yıldızları ile kavuşumda. Liderlik edilen konularda pürüzsüz başarıyı getirebilir. Ancak tutulma anında terazi burcu yükseliyor. Girişimde bulunduğunuz konularda başarı elde etmek istiyorsanız diplomasi yeteneklerinizi devreye sokarak, agresyondan uzak kalarak bunu yapmalısınız.

Tüm bu etkileri yükselen burçlara göre hayatınzın hangi alanlarında alacağınızı aşağıda belirtiyorum;

YÜKSELEN KOÇ: Hayatınızda önemli adımlar atabileceğiniz döngüye giriyorsunuz. Güzel maddi fırsatlar, anlaşmalar yapabilir, bir ilişki ya da ortaklığa başlayabilirsiniz. Görünüşünüz ile ilgili yeniliğe gidebilirsiniz. Ayın ikinci yarısı daha aksiyonlu olacak. Bu hızla birlikte sakarlıklara ve sağlığa dikkat etmek gerekiyor. Mart’ın son 10 günlük döneminde beklenmedik seyahatler gündeminize gelebilir. Sizin için bu yeniay etkileri 1 yıla yayılacaktır. Aile, ebebeynler ve çocuklar ile ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA: Ruhsal anlamda önemli yapılanmalara adım atabilirsiniz. Hayatınızda gizli kalan bir konunun ortaya çıkması ya da farkındalıklarınız başka bir boyuta taşınması gibi etkiler alacaksınız. İç dünyanız ile ilgili eyleme geçmeniz gerekiyor. İş ve kariyer konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu fırsat yurtdışı bağlantılı da olabilir. Kariyer konusunda yeni sorumluluklar da alınabilir. İş birlikleri ve ortak projeler için şanslı bir dönem.  Arkanızdan iş çevirenleri hayatınızdan uğurlayacaksınız. Ödemeler konusunda dikkatli olmalısınız.

YÜKSELEN İKİZLER : Umutlarınız, sosyal çevreniz, arkadaş çevreniz konusunda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Toplu organizasyonlardan karlı işler yakalayabilirsiniz. Kariyerden ve ortaklı işlerden elde ettiğiniz maddi kazançlarınız artacak. Daha fazla tanınmaya, gözönünde olmaya yönelik girişimler yapacaksınız. Çocuklar ve aşk hayatı ile ilgili şanslı gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ: Kariyeriniz adına kazançlı anlaşmalar yapabilirsiniz. Toplumsal alanda ve iş hayatınızda önemli girişimlerde bulunacaksınız. Yeni, yurtdışı bağlantılı ya da akademik bir projeye başlayabilirsiniz. Bir iş seyahati, yabancılarla yapılacak görüşmeler ve girişimler için güzel bir zaman dilimi sizi bekliyor. Hukuki ya da kamu ile ilgili bir konunun çözümü için de girişimleriniz olumlu sonuçlanabilir.

YÜKSELEN ASLAN: Yurtdışı, eğitim, yayıncılık, hukuk, seyahat gibi konularda cesur başlangıçlar yapabilirsiniz. Uluslararası anlaşmalar yapılabilir. Bir proje yayınlanabilir. Yurtdışından, ortaklı işlerden kazançlar artabilir ya da uzaklardan bir aşk sizi bulabilir. Hukuksal bir konunuz olumlu sonuçlanabilir. 2. Evlilik için şansınız artıyor. Yurtdışı ticaret veya seyahat konuları gündemde olacak.

YÜKSELEN BAŞAK: Finansal veya ortaklı işler, miras, nafaka, kredi, alacak verecek gibi konularda  risk içeren adımlar atabilirsiniz. Finansal alandaki yatırımlarınızdan karlı çıkabilirsiniz. Uzun süredir cesaret edemediğiniz bir ameliyat, operasyon varsa bu dönem cesaret edebilirsiniz.  Ameliyatlarda başarı şansı artar. Psikolojik olarak kendinizi dönüştürebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

YÜKSELEN TERAZİ : İkili ilişkiler, evlilik gibi konularda şans tekrar yüzünüze gülecek. Uzun süreli bir birlikteliğe hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Ya da birlikteliğinizde cesur başlangıçlar yapabilirsiniz. Aniden karlı bir ortaklığa evet diyebilirsiniz. İletişim, ticaret ve iş hayatınızda kazançlar sağlayabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP: Sağlık ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Günlük hayatınıza sporu dahil etmek için cesur ve hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Evcil hayvan edinmek gibi ani bir gelişme yaşanabilir.  Hızla ve cesaretle keyif aldığınız bir projeye başlayabilir, bunu günlük rutin çalışmalarınız içine dahil edebilirsiniz. Para kaynaklarınızı çoğaltacak çalışmalara başlamak için güçlü bir enerji ile hareket edeceksiniz.

YÜKSELEN YAY: Aşk hayatınız canlanlanıyor. Cesur bir başlangıç yapabilirsiniz. Çocuklarınız ile olan ilişkilerinizde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaratıcı konularda başarılı olacaksınız. Yeme – içme ve fiziksel zevklere olan düşkünlüğünüz bu dönem daha fazla artabilir. Yurtdışı tatili gündeme gelebilir. Aile ve ev ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yaşanabilir.

YÜKSELEN OĞLAK: Ev, yuva gibi konularda karlı alım-satım işleri yapabilirsiniz. Bu dönem evinizi dekore etmek, genişletmek  için cesaret ve enerjinizi  toplayabildiğiniz güzel bir zaman olacak. Aile ile olan ilişkilerinizde yeni başlangıçlar yaşanabilir. Ebebeynlerinizden maddi bazı kazanımlar elde edebilirsiniz. Yakın çevre seyahatleri, ticaret, alım satım işleri gündeminizde olacak.

YÜKSELEN KOVA: Ticari ilişkilerinizde karlı işler gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim ve yayıncılık gibi konulardan kazançlarınız artabilir. Kardeşleriniz, komşularınız ve yakın çevreniz ile olan ilişkileriniz güçleniyor. Aniden gündeminize bir araç alım satımı, yakın çevre seyahati gibi konular oturabilir.

YÜKSELEN BALIK: Para ve kazançlarınız konusunda şans yakalayacaksınız. Özgüveniniz giderek artıyor. Kariyer veya iş anlaşmaları yapabilir, gelirlerinizi arttıracak bir adım atabilirsiniz.  Hobilerinizi ya da keyif aldığınız konulardan gelir elde edebilecek girişimleriniz olabilir. Tatil, çocuklar, zevkler ile ilgili konularda  yüklü bir harcama yapabilirsiniz.