Bu yaşlara ücretsiz verilecek: Bakanlıktan 18-30 yaş arasına müjde Bu yaşlara ücretsiz verilecek: Bakanlıktan 18-30 yaş arasına müjde

Odunpazarı Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Gündem maddelerinin ilgili komisyonlara gönderilmesinin ardından söz alan CHP Meclis Üyesi Ayhan Sülük, 2 Temmuz Madımak Katliamı’nda hayatını kaybeden insanları unutmadıklarını ve asla unutmayacaklarını söyledi. Katliamın polis ve askerin gözü önünde yapıldığını belirten Sülük, “Katliamın ardından katillerden hesap sorulmadı. Olayın gerçek failleri yargı önüne çıkarılmadı. Katiller serbestçe dolaştı ve 35 canı katledenler zaman aşımıyla cezasız kaldı” diye konuştu. Daha sonra söz alan CHP Meclis Üyesi Ali Haydar Çelik de 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta yaşanan katliamı unutmadıklarını ifade etti.

“SORUNLARI DİLE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Partili Meclis Üyelerinin gündem dışı konuların içeriğine dair yaptığı eleştirilere yanıt veren CHP Meclis Üyesi Emre Genç, “Burada demokrasi şöleni var. Hepimiz seçilmiş Odunpazarı meclis üyeleri olarak görev yapıyoruz. Meclis üyesi olmak önemli bir vasıftır. Odunpazarı ilçesinde yaşayan insanların kaldırım, asfalt sorunları var mı? Zaman zaman oluyor. Zamansız çıkan çöplerden dolayı çöp şikayetleri oluyor mu? Bu sorunları da konuşalım. Ama Odunpazarı’nda yaşayan arkadaşlarımız elektrik zamlarından dolayı rahatsızlar. Bunları dile getirmemiz lazım. Bundan rahatsız olmayın. Biz bunları dile getirmeye çalışacağız. Mevcuttakiler eğer iktidara ulaşamıyorsa bu onların ayıbı. Bizim değil. 2 Temmuz konuşuldu. Evet 2 Temmuz’da canlarımız yandı orada. İnsanlık katliamıydı. Eskişehir’de yaşayan Alevi vatandaşlarımızın sesini burada yansıtmaktan niye rahatsız olunuyor? Demokrasinin gereğidir, meclis çalışma yönetmeliği açıktır. Gündem konuşulduktan sonra meclis üyeleri gündem dışı söz talebinde bulunuyor ve başkanlık olarak siz söz veriyorsunuz. Bu konuşmalarda rahatsız olmayın. Geçen dönem de bu vardr. Anlamış değiliz. Biz devam edeceğiz CHP grubu olarak. Eskişehir’de, Odunpazarı’nda yaşayan hemşerilerimizin sorunlarını dile getireceğiz. Hep beraber dile getirelim. Elektrik zamlarına beraber karşı çıkalım. Eskişehir vekillerimiz sahada halkın yanında. Keşke AK Partili vekiller de biraz halkın içine inseler de sorunları dile getirseler. Biz sorunları dile getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Meltem Karakaş