Yaz döneminde 18-30 yaş arası gençler, Türkiye genelindeki yurtlarda ücretsiz olarak konaklayabilecekler.

Konaklama süresi boyunca T.C. kimlik kartı fotokopisi vermeleri yeterli olup, herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Aynı ilde en fazla 5 gece kalınabilir ve yurtlarda kahvaltı ve yemek hizmeti sunulmamaktadır.

Gençler, 10 Temmuz 2024'ten itibaren bu imkândan yararlanabilir ve 27 Ağustos 2024'e kadar ücretsiz konaklama hizmetinden faydalanabilirler.

Konaklama için öğrenci olma şartı bulunmamaktadır, sadece rezervasyon yapılması gerekmektedir.


SEYAHATSEVER PROJESİ 2024 BAŞVURU ŞARTLARI

Ülke genelindeki gençlerin seyahat olanaklarını artırmayı hedefleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı, 18-30 yaş arası gençler için Seyahatsever kampanyasını başlatıyor. Bu kampanya kapsamında, Türkiye genelindeki tüm yurtlar gençlere ücretsiz olacak.

Gençler, 10 Temmuz - 27 Ağustos tarihleri arasında Türkiye genelindeki yurtlardan ücretsiz konaklayabilecekler.

Yurtlardan faydalanabilecek kişiler 18-30 yaş aralığında olan gençlerdir ve öğrenci olma şartı aranmamaktadır. Konaklama için başvurular, isim, soyisim ve T.C. kimlik numarası ile 444 0 472 (ALO GSB) numarası aracılığıyla en az bir gün öncesinden rezervasyon yaparak yapılır.

Yurda giriş yaparken T.C. kimlik kartı (nüfus cüzdanı) fotokopisi alınırken, konaklayacak gençlerden ücret alınmaz. Yaz dönemi boyunca aynı ilde en fazla 5 gece konaklama yapılabilir ve yurtlarda kahvaltı ve yemek hizmeti sunulmaz.

Konaklama için yurtlara ilk giriş saati 16.00 olarak belirlenmiş olup, odaların boşaltılması gereken son saat 13.00'tür. Konaklama süresi içinde en erken çıkış saati 05.00'tir ve son giriş saati ise 01.00'dir.

Bu şartları karşılayan gençler, 10 Temmuz 2024 tarihinden itibaren 27 Ağustos 2024 tarihine kadar Türkiye genelindeki yurtlardan tamamen ücretsiz olarak yararlanabilirler. Konaklama için öğrenci olma şartı aranmaz. Yalnızca rezervasyon yaparak uygunluk durumlarını kontrol etmeleri ve yer ayırtmaları yeterlidir.

Kaynak: Haber Merkezi