Ev almak için yeterli maddi güce sahip olmayanlar için arsa yatırımları önemli bir alternatif sunuyor.

Uzman Ferhat Ruşen Buhur, 2024 yılının ilk yarısında en karlı yatırımın arsa ve arsa yatırımları olduğunu belirtti.

Yeni köprüler ve hızlı tren hatları gibi projelerin çevresinde yapılan arsa yatırımları, yüksek kazançlar sağlayabilir.

Buhur, bu yatırım aracının enflasyon karşısında da önemli bir koruma sağladığını vurguladı ve ev almak isteyenlerin bu yatırımlara yönelmelerini önerdi.


EV ALAMAYANLAR NE YAPACAK?

Ülkemizdeki enflasyon sorunu nedeniyle piyasalarda sürekli bir hareketlilik yaşanıyor. Bu konuda uzman isim, altın ve dolar alan yatırımcıları bu yatırım araçlarını tercih etmeye çağırdı.

Ferhat Ruşen Buhur, 2024 yılının ilk yarısında en karlı yatırımın arsa ve arsa yatırımları olduğunu belirtti. Geçen yıldan bu yana yüzde yüzün üzerinde kazandıran bu yatırım türünün, özellikle yeni köprüler, hızlı tren hatları gibi projelerin çevresindeki bölgelere yapılan büyük yatırımların etrafında daha da karlı olabileceğini vurguladı.

Ev almak için yeterli maddi güce sahip olmayanlar için arsanın önemli bir yatırım aracı olduğunu dile getiren Buhur, "Bugün yatırım yapamayan insanlar için arsa, gelecekte bir veya daha fazla ev satın alabilme olanağı sağlar" dedi.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Kaynak: Haber Merkezi