Bu yaşlara ücretsiz verilecek: Bakanlıktan 18-30 yaş arasına müjde Bu yaşlara ücretsiz verilecek: Bakanlıktan 18-30 yaş arasına müjde

Odunpazarı Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Gündeme gelen maddeler oy birliğiyle ilgili komisyonlara gönderildi. Daha sonra gündem dışı söz alan CHP’lilere yanıt veren AK Parti Meclis Üyesi Yusuf Kavaklı, TBMM’ni ilgilendiren konuların belediye meclis toplantısında konuşulmasının doğru olmadığını söyledi.

“SANKİ CHP’NİN ANKARA’DA TEMSİLCİLERİ YOK”

“Burası Ankara meclisi değil” diyen Kavaklı, “Dört aydan beri meclisinizi seyrediyorum. Odunpazarı Belediyesi’ne geldim. Burada Odunpazarı’ndan, Odunpazarı’nın halkı ya da sokaklarıyla ilgili konuşmuyoruz. CHP’li arkadaşlarımız sağ olsunlar sanki CHP’nin Ankara’da temsilcisi yokmuş gibi burada TBMM’ndeymişsiniz gibi. Sizin de vekilleriniz var. Orada gitsinler görüşsünler, AK Parti’ye anlatsınlar, orada itiraz etsinler. Burası Ankara meclisi değil. Burasının Odunpazarı’nın sorunlarının çözülmesi için. Maşallah sanki biz buradan Ankara’da bakana, cumhurbaşkanına söyleyince sanki bizi dinliyorlar” dedi.

“ELEKTRİK ZAMLARINDAN BİZ DE MAĞDURUZ”

Elektrik zamlarında kendilerinin de mağdur olduğunu söyleyen Kavaklı, “Biz de mağduruz arkadaşlar. Elektrik zammı CHP’lilere geliyor da bize gelmiyor mu? Hepimize geliyor. Sizden ricam şu: Odunpazarı’nın meselelerini konuşalım. Ankara’da temsilcileriniz var söyleyin onlara Ankara’da konuşsunlar. Hükümete söylesinler. Biz sanki burada bakanız. Biz Odunpazarı meselelerini hiç konuşmuyoruz. Başkanın getirdiği önerilere okey, ondan sonrasını alıyoruz Ankara’ya. Odunpazarı’nın sokaklarına, yolarına bakalım, eksiklerine bakalım. Onları konuşalım” diye konuştu.

“MOTTOMUZ ODUNPAZARI OLMALI”

AK Parti Meclis Üyesi Özlem Ünalır ise şunları söyledi: “Keşke burada Eskişehir ve Odunpazarı için projelerimizi konuşuyor olsak. Bizim zaten bir Gazi Meclisimiz var. Gereken konuşulur orada. Bizim mottomuz Eskişehir diye çıktık yola. Bizim mottomuz Odunpazarı. Burada neler yapabiliriz, burada oy birliğiyle nelerin güzel kararlarını alabiliriz noktasındayım.”

Kaynak: Meltem Karakaş