CHP Eskişehir İl Başkanı Yalaz: “Suni gündem yaratmaya yönelik açıklamalar” CHP Eskişehir İl Başkanı Yalaz: “Suni gündem yaratmaya yönelik açıklamalar”

CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, Eskişehir Net ekranlarında yayınlanan Mevzu Budur programında Ayşe Kaytan Uçak ve Meltem Karakaş’ın sorularını yanıtladı. Yalaz, Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Festivali’nde yurt dışından gelen konukların misafir edilmesi için kamu kurumlarının yurtlarına yazılan dilekçeye ret yanıtı geldiğini söyledi.

“BU ZİHNİYETİN DEĞİŞMESİ LAZIM”

Yalaz, “Birkaç açıklamam daha olacak. Mesela Sivrihisar ile ilgili. Sivrihisar’da bir festival düzenleniyor. Bütün yapılan festivallerde yurtlar devlet yurtları, devletin konaklama yapabileceği yerler yurt dışından bu festival için gelenlere kullandırılmış. Ama bugün bizim belediyelerimiz ret cevabı vermişler. Talebe ret cevabı verilmiş. Bunlar yakışmıyor devleti yöneten bir partiye. Deprem oldu. Belediyelerimizin oraya yardım götürmesi engellendi. Bunun gibi çok mesele var. Bu zihniyetin değişmesi lazım. Burada mağdur edilen halktır” diye konuştu.

Kaynak: Meltem Karakaş