Kova Burcunda Özgürlük Ve Aşk Dolu Bir Yeniay 21.01.2023, Cumartesi günü saat 23.53’te Kova Burcunun 01 Derecesinde bir yeniay gerçekleşecek.

Güneşin de 20.01.2023 tarihinde Kova burcuna girmesi ile birlikte gündemimizde kova burcu temaları yer alacaktır. Hemen arkasından gerçekleşen yeniay enerjisi ile de özgürlük enerjisi barındıran planlar kuracak, ve hedeflerimiz için tohumlar atma gayretinde olacağız.

Yeniay sırasında terazi burcu yükseliyor, venüs ve satürn de kova burcunda yeniay ile dizilimde yer alıyor. Her ne kadar kova burcu özgürlük, umursamaz soğuk bir enerji olsa da kalıcı ve sabitlik içeren bir etkisi yok sayılamaz. İlişkiler ve aşk açısından özgür, ani beklenmedik hamleler atılabilir. Ve bu ilişkiler kalıcı birlikteliklere dönüşebilir, resmiyet kazanabilir.

Venüs sanatsal konulara da vurgu yapıyor. Sosyal alanlarda daha fazla sanatsal aktiviteler, sanatta özgürlük, sanatçılar tarafından kollektif konuların ele alınması, kadınlar ve kadınlar ile ilgili konularda atılabilecek adımlar (kova isyankar bir enerjidir) gündeme gelebilir.

Yeniay sırasında güneş Altair yıldızı ile kavuşuyor. Altair yıldızının da etkisiyle;

• Sosyal alanlarda şimdiye kadar kapısını çalmadığınız kapı varsa çalabilirsiniz.

• Hakettiklerinizi almak için adım atabilirsiniz.

• Daha önceden cesaret edilmemiş bir aşk varsa bu aşk alevlenebilir.

• Kendinizde gizli tuttuğunuz sanatsal eserleri göz önüne serebilirsiniz.

• Daha fazla bilgi paylaşabilir, daha fazla göz önüne çıkabilirsiniz.

YÜKSELEN KOÇ: Sosyal hayatınızda bazı değişiklikler yapmak, daha özgür ve daha radikal hareket etmek isteyebilirsiniz.  Yeni arkadaş gruplarına dahil olabilir, arkadaş çevrenizden kalıcı bir başlangıça evet diyebilirsiniz. Kariyerden getirileriniz adına yeni bir başlangıç olabilir. Sanatsal organizasyonlarda yer alabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA: İş hayatınızda daha özgür ve kurulu sistemin dışında yeni projeler ile devam etmek isteyeceksiniz. Bir anlaşma ya da iş birliği için adım atabilirsiniz. Kariyer alanınızda aniden finansal bir fırsatı kalıcı hale getirebilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Yeni bir seyahat rotası oluşturmak, yeni yerleri keşfetmek isteyebilir, bunun için özgürce planlar yapmak isteyebilirsiniz. Uzaklardan bir aşk kapınızı çalabilir. Yabancılarla ya da yurtdışı ile  ilişkileriniz resmiyet kazanabilir. Hukuksal bir problem varsa kalıcı olarak çözümlenmesi adına adım atılabilir. Sosyal medyada sanatsal yönünüz ile daha görünür olacaksınız.

YÜKSELEN YENGEÇ: Ödemeleriniz, ortak kazançlarınız ya da finansal yatırımlarınız konusunda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kredileri yapılandırmak, mirastan hakıınızı almak, ortak işlerden gelirinizi sabitlemek adına cesur ve olumlu başlangıçlar yapabileceksiniz. Fırsatları kaçırmayın. Cinsel açıdan daha talepkar ve özgür olabilirsiniz.  

YÜKSELEN ASLAN: Yeni bir ortakla yeni bir proje için imza atmak, yeni bir iş birliği oluşturmak için adım atmak gündeminize taşınabilir. Uzun süreli ilişkinizde veya evliliğinizde daha özgür hareket etmek, şimdiye kadar olan rutinlerinizi değiştirmek isteyeceksiniz. Kalıcı birliktelikler veya aşk ilişkileri;  ortaklı işlerde başarı açısından sağlam adımlar atacaksınız.

YÜKSELEN BAŞAK: İş hayatınızı, günlük rutinizi düzenlemek, yeni projeler ile geleceğe yönelik adımlar atmak isteyeceksiniz. Yenilikçi ve sanatsal yaklaşımlar sayesinde çok akılcı projelendirmeler yapabilirsiniz.  Günlük hayatınızda çalışma arkadaşlarınız, kadınlar, sanatsal konulardan yana şanslı olacaksınız.

YÜKSELEN TERAZİ: Aşk hayatınızda kalıcı bir birlikteliğe başlayabilirsiniz. Uzun süredir cesaret edemediğiniz bir birliktelik adım atacaksınız. Sanatsal açıdan ve hobilerinizde daha özgür ve yenilikçi fikirlerinizi ortaya koymak isteyeceksiniz. Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili yenilikçi bir başlangıç yapılabilir.

YÜKSELEN AKREP: Farklı bir yere taşınmak, yeni bir ev almak, ya da aile içinde daha özgür ve cesur bir tutum içine girmek isteyebilirsiniz. Aile içi ilişkilerde barışmak, birlikte keyifli başlangıçlar yapmak adına güzel bir zaman olacak. Ailenize yeni biri katılabilir. Ev içinde sanatsal yenilikler yapabilirsiniz.

YÜKSELEN YAY: Yeni bir eğitim almak, kısa bir yolculuğa çıkmak isteyebilirsiniz. Yakın çevreniz ile ilişkileriniz, sözleşmeler, ticari kalıcı anlaşmalar adına güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinizi tanıtmak, yenilikçi yönünüz ile kalıcı başlangıçlar yapmak adına güzel bir zaman dilimi olacak.

YÜKSELEN OĞLAK: Kazançlarınızı değerlendirmek maddi açıdan daha özgür olmak konusunda orijinal fikirler geliştirebilirsiniz. Sanatsal ve sosyal aktivitelere, seyahatlere harcamalar yapılabilir.  Kazançlarınızı arttırmak için kalıcı başlangıçlar gündeminizde olacak.

YÜKSELEN KOVA: Hedefleriniz, sağlığınız  kendiniz ile ilgili yeni ve farklı kararlar alacaksınız. Spora ya da diyete başlayabilir, check-up için girişimde bulunabilirsiniz. 2020 yılından bu yana kendinizi yapılandırdınız ve artık bunu göstermek, hakettiğinizi talep etmek adına daha cesur olabilirsiniz. İkili ilişkiler ve ortaklık alanında da kalıcı ve karlı başlangıçlar yapılabilir.

YÜKSELEN BALIK: İçsel olarak daha özgür hissetme ihtiyacınızın artacağı bir yeniay sizi bekliyor olacak. Bunu yanısıra yurtdışı seyahatleri konusunda yeni girişimlerde de bulunmak isteyebilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Manevi açıdan güçleniyorsunuz.