İşsizlik rakamları belli oldu: Nisanda yüzde 8,5 seviyesinde İşsizlik rakamları belli oldu: Nisanda yüzde 8,5 seviyesinde

Büyükşehir Belediyesi ve Şehir Tiyatroları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının genç sanatçı ihtiyacı nedeniyle sözleşmeli statüde çalıştırılmak üzere stajyer sanatçılar alınacaktır.
1- Adayların, Üniversitelerin ya da Konservatuarlarının lisans bölümlerinin tiyatro oyunculuğu ana sanat dalından mezun olmaları gerekmektedir.
2- Adayların Başvuru tarihi (19.07.2024) sonu itibariyle 31 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.
3- Adaylar sınav için en az 2 sınav parçası (sahne ya da tirad) hazırlayacaklardır. Ayrıca müzikal ve bedensel performanslarını (şan ve dans) gösterebilecek şekilde hazırlık yapmaları gerekmektedir.
4- Sınavlar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayındaki Şehir Tiyatroları sahnesinde 25 Temmuz 2024 tarihinde Saat:10.00'da yapılmaya başlanacak olup, belirtilen gün içinde tamamlanamaması halinde sonraki günlerde de sürecektir. Sınava giriş sıralaması ve Sınavı kazananların listesi Şehir Tiyatroları resmi sitesinde (tiyatro.eskisehir.bel.tr) ilan edilecektir. Sınavı kazanamayan adaylara ayrıca ilan ya da tebligat yapılmayacaktır.
5- Sınav esnasında veya sonrasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır.
6- Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. 7- Adaylar tiyatro.eskisehir.bel.tr adresinden ulaşacakları başvuru formu ve başvuru dilekçelerine; diploma ya da mezuniyet belgelerinin noterden onaylı örneklerini, özgeçmişlerini, 4 adet 4,5 x 6 cm ölçülerinde fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Sabıkasının bulunmadığına dair Cumhuriyet Savcılığından alacakları belgenin aslını ve erkek adaylar askerlik durumunu gösteren askerlik durum belgesini ekleyerek, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğüne (Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Kurtuluş Mah.Cumhuriyet Bulvarı No:104 Odunpazarı / ESKİŞEHİR) en geç 19 Temmuz 2024 günü mesai saati sonuna kadar şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılacak başvurular ile bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
8- Adaylar 0 222 222 00 38 / 1801 1802 numaralı telefonlardan ayrıntılı bilgi alabilirler." 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi