Eskişehir'deki çiçekçilerde Anneler Günü mesaisi başladı Eskişehir'deki çiçekçilerde Anneler Günü mesaisi başladı

SATIŞ FİYATLARI BELLİ OLDU

TOKİ'nin resmi sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre, 2024 yılında başlayacak konut satışları Çorum'da gerçekleşecek. Diğer illerdeki konut satışlarının duyurusu ise yakın zamanda yapılacak.

Açıklamaya göre, 2+1 evlerin satış bedeli yaklaşık olarak 1.5 milyon lira civarında başlıyor. 3+1 konutlar için ise bu fiyat 1.8 milyon lira civarında seyrediyor. Konut almak isteyenlerden %10 peşinat istenirken, kalan tutar için 180 aylık vadeyle ödeme yapılacak. 2+1 evlerin taksiti 7.500 TL'den, 3+1 evlerin taksiti ise 9.000 TL'den başlayacak.

Taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden ayda başlayacak. Taksitler her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artacak, ancak bu artışlar genellikle düşük tutulacak. Bu şekilde, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara uygun ödeme koşulları sunulmuş olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması gerekmektedir. Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranmaktadır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilmektedir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır. Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklardır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi