“Oradan oraya geçmekten ne tarafta olduğunu karıştırmaktadır” “Oradan oraya geçmekten ne tarafta olduğunu karıştırmaktadır”

Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, haftalık pazar toplantısında konuştu. Eskişehir’de birçok bürokratın görevden alındığını söyleyen Özcan, “Yıllardan beri söyleyegeldiğimiz liyakat yokmuş, milletvekiline ya da AKP teşkilatlarına yakın bürokrat varmış. Liyakat hiçbir şey. Asıl olan günümüzde mevcut güç sahibi olan milletvekiline, il yönetimine, ilçe yönetimine yakın olmak gerekiyor” dedi.

“LİYAKAT YOKMUŞ, MİLLETVEKİLİNE YA DA AKP TEŞKİLATLARINA YAKIN BÜROKRAT VARMIŞ”
Hüseyin Özcan konuşmasında şunları söyledi:
“Yine Eskişehir’de birtakım tayinleri, atamaları görüyoruz. Geçmiş dönem AKP milletvekillerinin kendilerine yakın olan isimleri birtakım kurumlara atadılar. O vekillerin hiçbiri 2023’te milletvekili olmayınca önceki dönem milletvekillerinin atadığı bürokratlar, bir bir görevden alınarak yerine birileri atanıyor. Demek ki burada yıllardan beri söyleyegeldiğimiz liyakat yokmuş, milletvekiline ya da AKP teşkilatlarına yakın bürokrat varmış. Liyakat hiçbir şey. Asıl olan günümüzde mevcut güç sahibi olan milletvekiline, il yönetimine, ilçe yönetimine yakın olmak gerekiyor. 

“PARTİ ROZETİ DEĞİL DEVLETİN BAYRAĞINI YAKALARINA TAKSINLAR”
Dolayısıyla buradan boş kadrolara atama yapacak Eskişehir’deki AKP’lilere sesleniyorum: Kendinize yakın olduğu için değil, partiye biat ettiği için değil gerçekten liyakat sahibi olan insanları getirin atayın hizmetlerini vatandaşa eşit şekilde sağlasınlar. Parti rozeti değil devletin bayrağını yakalarına takarak hizmetlerini sürdürmeye devam etsinler.”

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi