Elektrikli otomobillerde ÖTV matrah düzenlemesi, Hyundai'nin öne çıkan modelinde büyük bir fiyat indirimine yol açtı.

Resmi Gazete'de duyurulan düzenleme sonrasında, ünlü otomotiv yazarı tarafından paylaşılan bilgilere göre, belirli bir Hyundai modelinde 500 bin TL'lik indirim müjdelendi. Kasım ayına özel kampanya ile bu avantajın değerlendirileceği belirtiliyor.


İŞTE YENİ FİYATLAR

Elektrikli otomobillerde ÖTV matrah düzenlemesinin ardından fiyatlar merak konusu oldu. Düzenlemenin ardından Hyundai'nin o modelinde dev indirim paylaşılarak, yeniden yüzde 10'luk kısımda yer alması bekleniyor.


BÜYÜK İNDİRİM

Elektrikli otomobillerde fiyatların ne olacağı merak konusu olurken, ünlü otomotiv yazarı Murat Tosun Hyundai IONIQ 5 125 kW 4×2 Progressive modeli hakkında müjdeyi verdi. Güncel fiyatının 2 milyon 300 bin TL olduğunu belirterek, kasım ayına özel kampanyalarından bahsetti. Kampanyalı indirim olması durumunda o fiyatı dikkate almayacağını söyleyerek,

Hyundai Türkiye yönetimi fiyat listesinde güncelleme yapılmadığının altını çizdi. IONIQ 5 125 kW 4×2 Progressive modelinin vergisiz fiyatı 1 milyon 370 bin TL olurken, yeni düzenlemeyle yüzde 10 ÖTV dilimine girerek fiyatın 1 milyon 800 bin TL olması bekleniyor. Bu durumda 500 bin TL'lik bir indirim söz konusu. Oldukça sevilen IONIQ 5 modeli almayı düşünenler bu fırsattan faydalanabilir.


HYUNDAİ IONIQ 5 ÖZELLİKLERİ

Hyundai IONIQ 5 modeli özellikleriyle de dikkat çekiyor. 170 PS güç, 350 Nm tork üreten modelin 100 km / s hızına ulaşması için 8,5 saniye yetiyor. Maksimum hızı 180 km / s olurken, hızlı şarj konusunda oldukça etkili bir teknolojiye sahip. DC 350 kW Hızlı Şarj (%10 - %80 seviye) ile 18 dakikada şarj imkanı sağlıyor.

Kaynak: Haber Merkezi