Akşener'den Hatipoğlu'na: Varlıklı aile şımarığı Akşener'den Hatipoğlu'na: Varlıklı aile şımarığı

CHP Eskişehir İl Başkanlığı tarafından haftalık Pazar toplantısı düzenlendi. Taşbaşı Kırmızı Salon’da gerçekleşen toplantıya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan ve birçok partili katıldı. Toplantıda konuşan CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nu sert bir şekilde eleştirdi. 

“BİRİLERİNİN MERKEZİ HÜKÜMETİN GÖREV ALANINDA OLDUĞUNU HATIRLATMASI GEREKİYOR”
Hatipoğlu’nun Eskişehir’in sorunları diye sıraladığı ve Yılmaz Büyükerşen’i sorumlu tuttuğu sorunların merkezi hükümetin alanına girdiğine dikkat çeken Yalaz, “Nebi Hatipoğlu geçtiğimiz hafta ulusal bir yayına katıldı. Bu programda “Sağ olsun Yılmaz Hocam Eskişehir’i bir marka yaptı” ifadesini kullanmıştır. Bunu iki kere vurguluyor. Sonra da eleştiriyor. Diyor ki, Eskişehir’in kronik sorunları var ve sıralıyor. Çevre yolu, tren yolu bağlantısı, trafiğimiz, metromuz gibi çok büyük kronik sorunlarımız var diyor. İnanılır gibi değil. Sayın Nebi Hatipoğlu’na birilerinin bu bahsettiği sorunların merkezi hükümetin görev alanında olduğunu hatırlatması gerekiyor. Merkezi hükümetin yani kendisinin de mensubu olduğu iktidarın yapması gerekirken yapmadığı hizmetler konusunda belediyelerimizin eleştirilmesi en hafif tabiriyle akıl tutulmasıdır. Sanırım Sayın Nebioğlu oradan oraya geçmekten ne tarafta olduğunu bazen karıştırmaktadır. Bu kısmın mantıken belediyelerimize atfedilecek sıkıntılar olmadığını belirtmekle birlikte Nebi Hatipoğlu’nun da belirttiği gibi ‘Eskişehir’in Yılmaz Büyükerşen tarafından marka bir şehir hale getirildiği ifadesini AKP milletvekilinden de duymak bizler için olduğu kadar Eskişehir kamuoyu için de mutluluk vericidir diye düşünüyorum” diye konuştu. 

TÜZÜK KURULTAYI 2024 MAYIS’TA
CHP’de tüzük kurultayının 24 Mayıs 2024’te yapılacağını söyleyen Yalaz, “Geçtiğimiz hafta için Sayın Genel başkanımızın daveti üzerine 81 ilin CHP il başkanları olarak Ankara’da buluştuk. Genel merkezimizi yerel seçimler konusunda ciddi hazırlıklar içerisinde ve yerel seçimlere yönelik olarak son derece motive gördük. Ayrıca tüzük kurultayının tarihini de birlikte 2024 yılı Mayıs ayının son haftası olacak şekilde birlikte belirledik. Bu hususta ivedilikle bir komisyon kurulması ve yaklaşık 6 aylık bir süre ile tüzük kurultayına hazırlanılması hususunda da karar aldık. Genel başkanımız adaylık sürecinde ve sonrasında verdiği tüm vaatlerin arkasındadır. Bu konuda son derece samimidir ve gerekli çalışmaları da ivedilikle başlatmıştır” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi