Gram altın, güne yükselişle başlamasının ardından öğleden sonra düşüşe geçti. Gram altın saat 14:15 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,78 altında 2 bin 442 lira seviyesinde işlem görüyor.

Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 3.989 liradan işlem görüyor. Cumhuriyet altını 15 bin 96 liradan satılıyor.

Altın piyasasında dalgalanma devam ederken, Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş bir ay sonra beklediği yükseliş trendinin detaylarını açıkladı.

ABD Merkez Bankası Fed’in para politikasına yönelik olası hamlelerinin altın fiyatları üzerinde belirleyici olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Gram Altın 18-3

3500 TL BU TARİHTE GELEBİLİR

İslam Memiş'in açıklamaları şu şekilde,

Gram Altın 2-5

“Ons altında 2250-2280 aralığı bir süre devam edecektir. Ancak bugünkü dünya ekonomik koşullarında enflasyon ciddi bir risk olmaya devam ediyor. ABD’deki faiz indirim sürecindeki belirsizlik ve jeopolitik riskler güvenli liman olan altına talebi canlı tutuyor. Ons altında 2600 – 3000 dolar aralığını sürpriz görmüyorum.” ifadelerini kullandı.

"İçeride gram altına bakacak olursak, dolar kurunun böyle kalacağını düşünmüyorum. Hem dolardaki yükseliş hem ons altındaki yükselişin etkisiyle gram altın için 2700 lira güçlü bir direnç... Sonrasında 3000 lira var. Daha da önemlisi öngöremediğimiz bir gerginlik yaşanırsa 3500 liraya kadar gideceğini düşünüyorum.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi