14 Haziran'da okulların tatil olmasıyla birlikte tatilde bayrama denk gelecek. Yaz ayınında gelmesiyle vatandaşların tatil yapmasına fırsat tanıyacak, iş streslerini atmasını sağlayacak bir fırsat sunan bayram tatilinin kaç gün süreceği merak konusu oldu. 

9 günlük bayram tatili olması herkesin dilediği bir durumdayken, Ramzan Bayramındaki 9 günlük bayram tatili Kurban Bayramında da olacak mı? İşte detaylar...

AREFE GÜNÜ NE ZAMAN?

 Kurban Bayramı arefe günü; 15 Haziran 2024 Cumartesi günü olacak. 

Sdf Kurban Bayramı (1)

2024 KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 yılı dini  takviminin yayımlanmasıyla birlikte, Kurban Bayramı'nın tarihleri netlik kazandı.

Bu tarihler; 2024 yılında Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak.

16-17-18-19 Haziran günleri bayram olacak.

Sdf Kurban Bayramı (4)

KABİNE TOPLANTISI GERÇEKLEŞECEK

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde saat 15.00'da kabine toplantısı gerçekleşecek. Kabine toplantısında, emekli ikramiyeleri, Gazze'de devam eden saldırılar gibi konular ele alınacak. Beştepe'de gerçekleşecek görüşmede, ekonomik program da masaya yatırılacak, tüketici gücünün artırılması ve aşırı fiyat artışlarıyla mücadele için alınan önlemlerin sonuçları ele alınacak.

Sdf Kabine Toplantısı (1)

9 GÜN BAYRAM TATİLİ OLACAK MI?

Kurban Bayramı sebebiyle, 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı, 19 Haziran Çarşamba, 4 günlük bir resmi tatil olacak. 

20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma günleri tatil olacak mı henüz bir açıklama yapılmadı. Bugün yapılacak kabine toplantısı sonrasında bayram tatilinin Ramazan Bayram'ında olduğu gibi 9 gün tatil olup olmayacağı ile ilgili bir açıklama yapılacak mı vatandaşın merak ettiği konular arasında yer alıyor. 

KABİNE TOPLANTISI SONA ERDİ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı toplantı 2 saat 15 dakika sürdü. 

Kabinede Kurban Bayramı tatili süresinin 9 güne uzatılması değerlendirildi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi