Kayseri 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığından kalkan SF-260D tipi eğitim uçağı, Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi’nde düştü. Düşen uçakta bulunan Hava Pilot Albay Gökhan Özen ve Hava Pilot Albay Uğur Yıldız şehit oldu.

İzmir’de bulunan Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli olan ve eğitim uçuşları için görevlendirme ile Kayseri’ye giden Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in şehadet haberi, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Şeker Mahallesi’nde bulunan baba ocağına ulaştı. Şeyma Özen ile evli olan Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in 9 yaşında kız çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Özen’in annesi Zarife Özen’in 1978 yılında hayatını kaybettiği öğrenilirken şehadet haberi babası Mehmet Yüksel Özen’e verildi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Kayseri'de eğitim uçağı düşmesi sonucu şehit olan  biri Eskişehirli iki pilot için taziye mesajı yayımladı.

Mesajda, "Kayseri’de eğitim uçuşu sırasında yaşanan kazada şehit düşen Çiftelerli hemşehrimiz Pilot Albay Gökhan Özen’e Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum. Eskişehirimiz ve ulusumuzun başı sağolsun." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi