Uzmanlar uyardı: Eskişehir'de de etkili olan çöl tozu sağlık problemlerine yol açabilir Uzmanlar uyardı: Eskişehir'de de etkili olan çöl tozu sağlık problemlerine yol açabilir

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre 12 Mayıs Pazar günü havanın, aralıklı sağanak yağışlı olarak geçeceği tahmin edilmektedir. 

13 MAYIS ESKİŞEHİR HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortama sıcaklığın 11 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 16 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 5 derece civarında olması bekleniyor. 

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU

Bu akşam ilk saatlerde Eskişehir'in güneydoğu kesimlerinin, Pazartesi sabah saatlerinden sonra Bursa merkez ve kuzey kesimleri ile Eskişehir'in doğu kesimlerinin; yarın öğle saatleri ve sonrasında ise bölgemiz genelinin aralıklı sağanak yağışlı olarak geçeceği tahmin edilmektedir.

Eskişehir çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden; Bursa, Kütahya ve Bilecik çevrelerinde ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ve orta kuvvette, Pazartesi öğle saatlerinden sonra zaman zaman kısa süreli kuvvetli (30-50Km/saat) eseceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI UYARISI

Bölge sorumluluk sahamızda sıcaklıklar mevsim normallerinin 2 - 6 derece altında seyretmektedir. Gece saatlerinde Kütahya ve Eskişehir illeri geneli ile Bursa ve Bilecik'in güney kesimlerinde (Keles, Harmancık, Pazaryeri, Bozüyük) yer yer hafif zirai don olayı beklenmektedir. Başta çiftçilerimiz olmak üzere tarımla uğraşan ilgilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi