Eskişehir'deki okullarda vaka artışı devam ediyor

Eskişehir'de son bir hafta içinde okullardaki vaka sayıları günden güne artıyor.

Eskişehir 16.03.2021, 01:37
Eskişehir'deki okullarda vaka artışı devam ediyor
banner11

Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan'ın açıklamasına göre Fatih Fen Lisesi'nde bir öğrencide koronavirüs tespit edilirken aynı sınıfta sınava giren 14 öğrenciye de test yapılacak. 

Eskişehir'de daha önce;  Suzan Gürcanlı Ortaokulunda bir yöneticide koronavirüs tespit edildi.
Mihallıççık ilçesinde Hürriyet İlkokulu'nda da bir öğretmenin koronavirüse yakalandığı bildirildi. Okulda pozitif çıkan öğretmenin temaslı olan sınıfı karantinaya alındı.

Kutipoğlu Anaokulu, Mustafa Kemal Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Seyitgazi Çok Programlı Lisesi'nde bazı öğretmen ve öğrencilerde ETİ Sosyal Bilimler Lisesi'nde de bir öğrencinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.
Dr. Halil Akkurt Ortaokulu'nda bir öğrencide pozitif vakaya rastlanmıştı. Öğrenci ile birlikte bir sınıf ve 7 öğretmenin tedbir amaçlı olarak karantinaya alındığı bildirilmişti.
Ayrıca "H. Ahmet Kanatlı A.L.'de 1 öğrenci, Murat Atılgan Ortaokulu'nda 1 öğrenci, Hoca Ahmet Yesevi A.L.'de 1 öğrenci Covid, 18 öğrenci ve 1 öğretmen karantinada, Atatürk MTAL'de 3 öğrenci pozitif, Laçin Anaokulu'nda 1 öğretmen pozitif ve sınıf karantinada" olduğu açıklanmıştı.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@