Avrupa Hareketlilik Haftası Atölyesi

Tepebaşı Belediyesinin Erişilebilir Kent Atölyesi (EKA) ekibinin ortaklığı ile düzenleyeceği Avrupa Hareketlilik Haftası Atölyesi, 5 farklı konu başlığı üzerinden kentlerde sürdürülebilir ulaşım, güvenli ve sağlıklı hareketliliğin sağlanmasına yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesini hedefliyor.

Eskişehir 13.09.2021, 15:12
Avrupa Hareketlilik Haftası Atölyesi
banner11

Tepebaşı Belediyesi’nin, Erişilebilir Kent Atölyesi iş birliğinde düzenleyeceği Avrupa Hareketlilik Haftası Atölyesi 17 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya teşvik etmek ve sürdürülebilir hareketlilik biçimlerine dikkat çekmek üzere, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanıyor. Hafta kapsamında, sürdürülebilir ulaşım sisteminin geliştirilmesi için yaya ve bisiklet yollarının arttırılması, ulaşım planlamasının geliştirilmesi ve bireylerin kişisel araçlar yerine alternatif ulaşım araçlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi ve konu üzerinde bireylerin bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Kent içerisinde sürdürülebilir, sağlıklı ve güvenli hareketlilik sağlanması adına, araç kullanımı yerine düşük enerjili tüketim ve emisyonları desteklemek, buna bağlı olarak da verimliliği optimize etmek, sürdürülebilir hareketlilik için ulusal yönetimlerle politikalar geliştirmek ve sivil toplum kuruluşlarını ulaşım gereksinimleri konusunda bilgilendirmek Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilmesi hedeflenen konular arasında yer alıyor. Bu kapsamda düzenlenecek Avrupa Hareketlilik Haftası Atölyesi, Yaya Hareketliliği – Kent Hafızası, Kent Aidiyeti, Sosyal Sürdürülebilirlik, Bisiklet Scooter Hareketliliği / Güvenli Bisiklet Yolları, Ulaşım Alternatifleri ve Teşvik Edecek Uygulamalar, Artan Aktif Hareketlilik ve Kullanıcı Profilleri, Kentsel Hareketlilik Sosyal Ekonomik Çevresel Faktörler başlıklarında gerçekleştirilecek.

Son başvuru tarihi 14 Eylül

Sürdürülebilir ulaşım; sağlıklı ve güvenli hareketlilik teması üzerine düşünüp, çözüm üretmek isteyen 18-30 yaş arası gençler, atölyeye katılabilecek. Son başvuru tarihinin 14 Eylül olarak belirlendiği atölye, Zoom üzerinden online olarak 17 Eylül Cuma günü 10.00 ile 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Atölye başvuru formuna https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYLgp44iAwjyplWH7oKjo5uGo0It7YVsF6l7VM55xEkZ1zNQ/viewform?usp=send_form linkinden ulaşılabiliyor.

Erişilebilir Kent Atölyesi

Erişilebilir Kent Atölyesi; Evrensel Tasarım, Yaratıcı Tasarım ve Topluluk Tasarımı temaları üzerinden oluşturduğu yeni nesil kolektif çalışma kültürü ile genç birey ve toplulukları bir araya getirerek özgün fikirleri görünür kılmayı amaçlayan disiplinler arası bir ekosistem ve atölye topluluğudur.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@