Açık havada spor keyfi Tepebaşı'nda

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen egzersiz ve yoga eğitimleri, Eskişehirlileri açık havada sporla buluşturmaya devam ediyor.

ESKİŞEHİR 30.06.2021, 15:23
Açık havada spor keyfi Tepebaşı'nda
banner11

Tepebaşı Belediyesi tarafından kent halkının spor ile buluşması adına gerçekleştirilen etkinlikler sürüyor.

Bu kapsamda açık havada düzenlenen sabah egzersizleri Eskişehirlilerden ilgi görüyor. Sabah egzersizleri Şeker Mahallesi’ndeki Şehit Piyade Astsubay Soner Özübek Parkı’nda (çarşamba ve cuma), Uluönder Mahallesi’ndeki Muammer Uludemir Sanat Parkı’nda (çarşamba ve cuma), Yeşiltepe Mahallesi’ndeki Mehmet Koşar Parkı’nda (pazartesi ve çarşamba) ve Batıkent Mahallesi’ndeki Abdülcemil Kırımoğlu Parkı’nda (salı ve perşembe) düzenleniyor. 09.00 – 10.00 saatleri arasında gerçekleştirilen egzersiz programları, uzman spor eğitmenleri eşliğinde yapılıyor.

Kent halkı yogayı çok seviyor

Açık havada gerçekleştirilen yoga eğitimleri de kent sakinlerinin katılımı ile sürdürülüyor.

Eğitimler uzman eğitmenler gözetiminde ve koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştiriliyor. Yoga eğitimleri ile vücut esnekliğini ve dengesini artırmasının yanı sıra stres ve nefes alışverişine katkıları ile de bilinen yoga eğitimleri de vatandaşlardan ilgi görüyor. Eğitimleri 19.00-20.00 arasında Çamlıca Mahallesindeki Toprak Dede Hayrettin Karaca Parkı (çarşamba ve cuma) ile Uluönder Mahallesi’ndeki Muammer Uludemir Sanat Parkı’nda (salı ve perşembe) gerçekleştiriliyor.

Düzenlenen egzersiz ve yoga programlarına katılan vatandaşlar da açık havada sağlıklı şekilde spor yapmaktan duyduğu memnuniyeti belirtiyor. Kayıtların devam ettiği ve koronavirüs önlemleri eşliğinde ücretsiz olarak düzenlenen egzersiz programları ile yoga eğitimleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (530) 158 34 28 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

Yorumlar (0)
21
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@